Formatlanan 1050 Ti sistem çok yavaşladı

volkankurt10

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 gb
SSD veya HDD modeli
500 gb hdd
Ekran kartı
1050 Ti
Anakart
msi
Bilgisayarımda ufak performans düşüklükleri vardı ben de formatlayayım dedim. Keşke format atmasaydım, 30 saniyede açılıp kendine gelen bilgisayar şu an 5 dakikada zor açılıyor anlamadım niye böyle oldu? Yardım edin, sistemim Windows 10 Home.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımda ufak performans düşüklükleri vardı ben de formatlayayım dedim. Keşke format atmasaydım, 30 saniyede açılıp kendine gelen bilgisayar şu an 5 dakikada zor açılıyor anlamadım niye böyle oldu? Yardım edin, sistemim Windows 10 Home.

SSD alın ona kurun Windows'u.

HDD'ler bayağı eski ve yavaş iyi bir SSD almanız kökten çözer.

Benzer sorunu yaşamıştım M.2 SSD'ye kurmam gerekirken yanlışlıkla SATA SSD'ye kurmuştum 15 saniye de açılan PC 1 dk de açılıyordu HDD'ler artık çok eski M.2 SSD alıp ona kurmanızı öneririm.

Nerden indirdin Windows'u?
Windows’un kendi sitesinden indirdim USB ile format attım sonuç hüsran oldu anlamadım niye böyle oldu öyle böyle valorant bile oynatan bilgisayarım şimdi 5 dakikada açılıyor ve çoğu uygulama yanıt vermiyor diyip kapanıyor

GT 525M'li eski bir laptopum vardı. SSD ile Windows 10 temiz kurulum yaptım. Açılış hızı 10 saniyeyi geçmiyor. HDD yerine SSD öneririm.
Bilgisayarım en azından eski haline dönsün istiyorum hocam ssdsiz bir yolu yok mudur

Windows'un kendi sitesinden indirdim USB ile format attım sonuç hüsran oldu anlamadım niye böyle oldu öyle böyle Valorant bile oynatan bilgisayarım şimdi 5 dakikada açılıyor ve çoğu uygulama yanıt vermiyor deyip kapanıyor.

Bilgisayarım en azından eski haline dönsün istiyorum hocam SSD'siz bir yolu yok mudur?

Hayır HDD bayağı eskidir SSD satın almalısınız.

Geri
Yukarı