1050 Ti sistem yavaşladı ve oyunlarda kasıyor

DönerMustafa18

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, sistemimde uzun zamandır bir yavaşlama ve performans kaybı var.
Kasmayan donmayan oyunlarda kasma yaşıyorum. Bilgisayara format attım geçmedi, işlemcinin termal macununu temizleyip kasanın tozlarını aldım yine geçmedi. Herhangi bir sıcaklık problemim de yok. Oynadığım oyunlar ise League of Legends, Don't Starve gibi düşük boyutlu oyunlar.

• GTX 1050 Ti 4 GB ASUS Cerberus.
  • 8 GB 3200MHz DDR4 RAM.
  • MSI B450M-A Pro Max.
  • Ryzen 3 1200.
  • Kingston A400 120GB SSD.

SSD sağlığında hiçbir problem yok, sağlığını kontrol ettim gayet iyi durumda.

SSD link: Kingston A400 120GB 500/320 MB/s M.2 SSD Disk- SA400M8/120G Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Son düzenleyen: Moderatör:
Olay kartın eski olması falan değil. Aynı sisteme sahibim League Of Legends oyununda %40 kullanım ile 150 FPS alıyorum en küçük kasma, donma veya drop yok. Sorun başka bir şeyde ona göre cevaplayalım lütfen.

Kart eski, 2. bilgisayarım için aldım. Ana bilgisayarda RX570 var. Kartı alırken oyunları Ultra'da oynamak için değil, düşük grafik isteyen oyunlar ve LoL oynamak için aldım. Anlamadığım şu, bu oyunlarda nasıl oluyor da kasma yaşıyorum çözemedim. Sonuçta grafik isteyen oyunlar değil. Sizce SSD kaynaklı bir sorun olabilir mi?

GPU'da tam olarak nasıl bir sıkıntı olabilir, nereden anlayabilirim? Var mıdır bir tavsiyeniz?

GPU çekirdeklerinde sıkıntı olabilir belleklerinde sıkıntı olabilir değişir bu konu.
Olay kartın eski olması falan değil. Aynı sisteme sahibim League of Legends oyununda %40 kullanım ile 150 FPS alıyorum en küçük kasma, donma veya drop yok. Sorun başka bir şeyde ona göre cevaplayalım lütfen.

Dediğim gibi kartın içinde sıkıntı var görüntüyü o kart verdiği için karttada bir sorun var bu yüzden kasıyor.

Olay kartın eski olması falan değil. Aynı sisteme sahibim League Of Legends oyununda %40 kullanım ile 150 FPS alıyorum en küçük kasma, donma veya drop yok. Sorun başka bir şeyde ona göre cevaplayalım lütfen.
SDD'yi alırken çoğunluk tavsiye ederken, büyük bir kitle de kronik sıkıntılı bir SSD olduğunu söylemişti. Çoğunluk olumlu yorum yapınca aldım, acaba SSD kaynaklı bir sıkıntı olabilir mi? Sistemde de arada sırada kasma oluyor. Bilgisayarda işlemciye çok fazla yük binmemesine rağmen ve bol bol boş alanım olmasına rağmen bu sıkıntı var. Corsair MP510 ile değiştirme imkanım var, ama en son çare olarak SSD değişikliği düşünüyorum.
GPU çekirdeklerinde sıkıntı olabilir belleklerinde sıkıntı olabilir değişir bu konu.

Dediğim gibi kartın içinde sıkıntı var görüntüyü o kart verdiği için karttada bir sorun var bu yüzden kasıyor.
Tamam da iyice okuyun şu konuyu lütfen, genel bir performans kaybı var dedim hocam. Sadece oyunlarda değil.
Güncellemelerden sonra acaba 8GB RAM yetmiyor olabilir mi? 64 bit Win10 kullanıyorum.

SSD'yi alırken çoğunluk tavsiye ederken, büyük bir kitle de kronik sıkıntılı bir SSD olduğunu söylemişti. Çoğunluk olumlu yorum yapınca aldım, acaba SSD kaynaklı bir sıkıntı olabilir mi? Sistemde de arada sırada kasma oluyor. Bilgisayarda işlemciye çok fazla yük binmemesine rağmen ve bol bol boş alanım olmasına rağmen bu sıkıntı var. Corsair MP510 ile değiştirme imkanım var, ama en son çare olarak SSD değişikliği düşünüyorum.

Tamam da iyice okuyun şu konuyu lütfen, genel bir performans kaybı var dedim hocam. Sadece oyunlarda değil.
Güncellemelerden sonra acaba 8 GB RAM yetmiyor olabilir mi? 64 Bit Windows 10 kullanıyorum.

Ya tamam işte bakın görüntüyü o kart veriyor oyun olması önemli değil görüntüyü veriyor kartta sıkıntı varsa masaüstünde bile kasar görüntüyü o verdiği için onda sıkıntı olunca diğer parçalarda öyle kalakalıyor.

Ya tamam işte bakın görüntüyü o kart veriyor oyun olması önemli değil görüntüyü veriyor kartta sıkıntı varsa masaüstünde bile kasar görüntüyü o verdiği için onda sıkıntı olunca diğer parçalarda öyle kalakalıyor.
Hocam kusura bakmayın da, farklı konulardaki yorumlarınızı görünce lafınıza güvenemedim.

Hocam kusura bakmayın da, farklı konulardaki yorumlarınızı görünce lafınıza güvenemedim.

Allah'a emanet olun bidahada yardım istemeyin mümkünse tam sorunu bilmiyoruz burada öneri veriyoruz diğer yorumlarınıza bakınca güvenemedim diyorsunuz napmanızı istiyorum yeni ekran kartı alın onu çöpemi atın diyorsunuz iyi Sosyal'ler Allah'a emanet.

Yeni konular

Geri
Yukarı