Çözüldü Formatta "Seçilen disk GPT bölümü stilinde" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fatihkahraman126

Centipat
Windows 10 olan bilgisayarımın harddiskinin C bölümünü sıfırlayıp harddiski başka bir bilgisayara taktım. Ayrılmamış alana tıklayıp yeni dediğim zaman hiçbir şey olmuyor. Bölüm 1'in içindeki veriler çok önemli. Windows'u, onları silmeden disk 0'a nasıl kurabilirim?

20210418_180833_HDR.jpg

20210418_180855_HDR.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows 10 olan bilgisayarımın harddiskinin C bölümünü sıfırlayıp harddiski başka bir bilgisayara taktım. Ayrılmamış alana tıklayıp yeni dediğim zaman hiçbir şey olmuyor. Bölüm 1'in içindeki veriler çok önemli. Windows'u, onları silmeden disk 0'a nasıl kurabilirim?

Eki Görüntüle 980425

Eki Görüntüle 980426
Eski BIOS sisteme GPT ile yükleme yapamazsınız ve ya GPT olan diske MBR olarak ayarlanmış USB ile windows yükleyemezsiniz. UEFI BIOS ise , USB diski de GPT ile oluşturmanız lazım.

Eski BIOS ise yani MBR destekliyorsa mecburen diski tamamen biçimlendirmeniz gerekecek. Başka bir bilgisayarınız yoksa yedekleme için, LİNUX live usb oluşturup harici diske aktarabilirsiniz. Ya da Windows Boot USB den başlatıp, format atmadan Bilgisayarı Onar seçeneğine basıp ilgili bölümlerden yedekleme yapabilirsiniz.

Eki Görüntüle 980425

Eki Görüntüle 980426
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eki Görüntüle 980425

Eki Görüntüle 980426

Adımları tek tek yap. Kesin çözüm.

Peki yedeklemeyi nasıl yapabilirim?
Hocam diski silmesi gayet normal, sizin diskiniz bom boş zaten.

Windows kurulum ekranına geldiğinde Şimdi yükle seçeneği değilde aşağıda Bilgisayarınızı onarın tuşuna basıcaksınız, komut istemini bulup diskpart yazıyoruz, list disk yazıyoruz, select disk 0 yazıyoruz, clean yazıyoruz ve tekrar deniyoruz.

Eki Görüntüle 980425

Eki Görüntüle 980426
Eski BIOS sisteme GPT ile yükleme yapamazsınız ve ya GPT olan diske MBR olarak ayarlanmış USB ile windows yükleyemezsiniz. UEFI BIOS ise , USB diski de GPT ile oluşturmanız lazım.

Eski BIOS ise yani MBR destekliyorsa mecburen diski tamamen biçimlendirmeniz gerekecek. Başka bir bilgisayarınız yoksa yedekleme için, LİNUX live usb oluşturup harici diske aktarabilirsiniz. Ya da Windows Boot USB den başlatıp, format atmadan Bilgisayarı Onar seçeneğine basıp ilgili bölümlerden yedekleme yapabilirsiniz.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı