Windows 7 kurulumunda "Seçilen disk GPT bölümü stilinde" sorunu

SabertoothEU

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar,

Bilgisayarım Lenovo G50-70, geçen gün bilgisayarımı Windows 10'dan 7'ye geçirmek niyetindeydim, taa ki "Windows bu diske yüklenemez. Seçilen disk GPT bölümü stilinde" hatasını alana kadar...

BIOS fotoğraflarım aşağıdaki bağlantılarda mevcuttur, hangi ayarları yapmam gerektiğini söyleyerek yardımcı olabilirsiniz. Bunun yanında format işlemini 8GB'lik bir USB Bellek ile yapacağım. Ek olarak Rufus ile USB'ye yazdırırken hangi ayarları yapmam gerektiğini de paylaşırsanız çok makbule geçer.

BIOS fotoğrafları:

1. 1.jpg
  2. 2.jpg
  3. 3.jpg
  4. 4.jpg
  5. 5.jpg

Saygılarımla...

Diskinin bütün bölümlerini sil , yeniden bölüm oluştur.Windows 7 Gpt disk desteklemiyor. Geçmeni önermem.

Merhabalar @Batuhan05,

Kardeşim zaten disk silme bölümünde bütün diskleri silip tek bir tane oluşturup bütün boyutu ona aktarıyorum fakat olmuyor. Ben Windows 7 kullanmak istiyorum, sadece nasıl yapmam gerektiğini söylerseniz yeter.

Dostum senin sorunun kolay. Çözümü var.
Yutub linki;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar bu yöntemi deneyeceğim, denedikten sonra bu konu altında sorunun çözülüp, çözülmediği ile ilgili bilgiyi vereceğim...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı