Formattan sonra açılış yavaşladı

ozan şam

Hectopat
İyi günler. Dün akşam bilgisayarıma sıfırdan USB ile temiz kurulum Windows 10 Home 1909 kurdum. Technopat Recep Baltaş'ın paylaştığı en güncel sürümü. Önce BIOS'u güncelledim ardından sürücüleri kurdum fakat PC açılırken siyah ekranlı ASUS yazısı yaklaşık 10 saniye kadar kalıyor. ASUS yazısının altında dolum işareti dönüyor. Formattan önce ASUS yazısı Max 3 saniyede geçiyordu ve dolum işareti de çıkmıyordu. Acaba BIOS'u güncelledim diye mi oldu? Formattan önce de Windows 10 Pro kullanıyordum. Bir diğer farklı yaptığım şey de format sırasında tüm diskleri biçimlendirip 1 disk dışındaki tüm diskleri silmem oldu(istemden yaptım, başka türlü kuruluma devam edemiyordum) bunu daha sonra disk yönetiminden C ve D olarak ayırdım. Ayırdıktan önce de sonra da mevcut geç açılma sorunu devam ediyordu. Bir de şu Microsoft hesabı var ki o da ayrı bir illet. Onun içinde yardımlarınızı isteyeceğim ama önce şu açılıştaki anormalliğe çözüm bulalım. Şimdiden teşekkürler.
Bu arada sistemimde:
1tb hdd
inel core i3 3220
8gb ram
readon hd 6850
bileşenleri mevcut.

İyi günler. Dün akşam bilgisayarıma sıfırdan USB ile temiz kurulum Windows 10 Home 1909 kurdum. Technopat Recep Baltaş'ın paylaştığı en güncel sürümü. Önce BIOS'u güncelledim ardından sürücüleri kurdum fakat PC açılırken siyah ekranlı ASUS yazısı yaklaşık 10 saniye kadar kalıyor. ASUS yazısının altında dolum işareti dönüyor. Formattan önce ASUS yazısı Max 3 saniyede geçiyordu ve dolum işareti de çıkmıyordu. Acaba BIOS'u güncelledim diye mi oldu? Formattan önce de Windows 10 Pro kullanıyordum. Bir diğer farklı yaptığım şey de format sırasında tüm diskleri biçimlendirip 1 disk dışındaki tüm diskleri silmem oldu(istemden yaptım, başka türlü kuruluma devam edemiyordum) bunu daha sonra disk yönetiminden C ve D olarak ayırdım. Ayırdıktan önce de sonra da mevcut geç açılma sorunu devam ediyordu. Bir de şu Microsoft hesabı var ki o da ayrı bir illet. Onun içinde yardımlarınızı isteyeceğim ama önce şu açılıştaki anormalliğe çözüm bulalım. Şimdiden teşekkürler.
Bu arada sistemimde:
1tb hdd
inel core i3 3220
8gb ram
readon hd 6850
bileşenleri mevcut.
Tüm diskleri biçimlendirdiyseniz ki buna Sabit diskiniz de dahil format başarılıdır fakat sisteminizi belirtirseniz daha ayrıntılı yardımcı olabilirim.
Bu arada sistemimde:
1tb hdd
inel core i3 3220
8gb ram
readon hd 6850
bileşenleri mevcut.
Anakart modeli nedir_?

1578939408197.png

hocam formattan önce çok büyük ihtimalle 1807 olacaktı. güncellemelerini de yapıyordum sürekli.

Bazı kişilerde 1909 yavaş çalışıyor, forumda bununla ilgili birsürü konu gördüm, sizde onlardansınız heralde. Siz bir süre kullanın belki zaman geçtikçe düzelir, hiç olmadı 1809 a geri dönün.

Dostlar belirtmeyi unuttuğum çok önemli bir hususu şimdi farkettim: açılışta BİOS'a hiç bir şekilde girmiyor. altta da press f2 or delete filen de yazmıyor. ben bunu sabah farketmiştim ve farklı bir yöntemle BİOS'a girebilmiştim anca. bence sorun BİOSU güncellemeden oldu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı