Windows 10 formattan sonra yavaşladı

WhiteWolf

Hectopat
Eskiden Windows 10 Pro 64-Bit kullanıyordum. Dün format attım (yine W10 Pro 64-bit) driverleri güncelledim, gerekli programları kurdum, disk temizlemeyle eski Windows dosyalarını sildim fakat bilgisayar SSD olmasına rağmen eskisine göre yavaş açılıyor. Kullanırken herhangi bir donma veya yavaşlık yok ama açılırken eski haline göre daha yavaş. Bazı yerlerde BIOS güncelleyin diyor nedir bu BIOS güncelleme ve nasıl yapılır? Yapınca yavaşlama geçer mi?

Not: Format atarken C'yi biçimlendirmedim direkt kurdum acaba bu yüzden de olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer Windows'dan kalma kalıntı dosyalar olduğundan sistem geç açılıyor olabilir. Format atılırken temiz bir format için Windows'un kurulu olduğu dizin biçimlendirilmelidir. Aksi taktirde bu tarz sıkıntılar yaşarsınız. Windows kurulu olan dizinizde ki yedeklemeniz gereken şeyleri yedekleyip. Tekrar temiz bir format atın. Diski biçimlendirmeyi unutmayın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı