Formattan sonra FPS düştü

Bilgisayar özellikleri nedir? Kendi bildiğin özellikleri yazıp sonrasında Windows + R basıp dxdiag yazdıktan sonra gelen ekranın görüntüsü ve "Ekran" sekmesine geçip oranın da ekran görüntüsünü alıp buraya atar mısın kontrol edelim çalınma vs. var mı diye. Daha önce farklı şehirlerde olan arkadaşlarım götürme dememe rağmen götürmüştü ve PSU değiştirmiş adam sonrasında git al dedim çünkü onun PSU'ı ben aldırmıştım o değildi ve inkar ediyordu değiştirmedim diye. Hem de doğru sürücüleri kurmak için de lazım o bilgiler. Ayrıca RAM'i kontrol et.

Bilgisayarcı bilgisayarınıza "KMSpico" kurmuş olabilir mi? Eskiden olmadığından dolayı daha yüksek performans alıyorsanız belki bu yüzdendir.
KMSpico ilk aldığımda da vardı . Ondan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.

@qaanozdmr
Buradan ekran kartının sürücüsünü işletim sisteminize uygun olarak indirin.

Ayrıca bir de laptopun üretici sitesini kontrol edin, orada da birkaç çipset ve ses sürücüsü olması lazım, onları da kurun.
Bunları yaptıktan sonra eski performansı tekrar elde edebilir miyim ?

Forumda bir programın (zararlı yazılım barındırmıyorsa) yasak olduğunu ilk defa duyuyorum, var mı peki bir makale bu konuyla ilgili.
Bu IOBIT yazılımları yanlış ve eksik sürücüleri kuruyor. Eğer kullandı iseniz format atmanızı öneririm.

Bilgisayar özellikleri nedir? Kendi bildiğin özellikleri yazıp sonrasında Windows + R basıp dxdiag yazdıktan sonra gelen ekranın görüntüsü ve "Ekran" sekmesine geçip oranın da ekran görüntüsünü alıp buraya atar mısın kontrol edelim çalınma vs. var mı diye. Daha önce farklı şehirlerde olan arkadaşlarım götürme dememe rağmen götürmüştü ve PSU değiştirmiş adam sonrasında git al dedim çünkü onun PSU'ı ben aldırmıştım o değildi ve inkar ediyordu değiştirmedim diye. Hem de doğru sürücüleri kurmak için de lazım o bilgiler. Ayrıca RAM'i kontrol et.
Bilgisayarcı tanıdık öyle şeyler yapacak bir insan değil. Hem kontrol ettim aynı duruyor. Bi oyun yükledim fps ne kadar diye 130-150 arası alıyor 30 40 saniye sonra yavaş yavaş 120 110 100 ... 40'a kadar düşüyor neden olabilir ?

RAM çift kanal ise RAM'lerden biri çalışmıyor olabilir. Bazen formattan sonra bu tarz sorunlar görülebiliyor. Görev yöneticisinden performans bölümüne girin ve bellek kısmından RAM'in kaç GB olduğuna bakın. RAM çift kanal değil ise veya 8 GB gözüküyorsa sorun başka bir şeyden kaynaklıdır.

RAM çift kanal ise RAM'lerden biri çalışmıyor olabilir. Bazen formattan sonra bu tarz sorunlar görülebiliyor. Görev yöneticisinden performans bölümüne girin ve bellek kısmından RAM'in kaç GB olduğuna bakın. RAM çift kanal değil ise veya 8 GB gözüküyorsa sorun başka bir şeyden kaynaklıdır.
Bellek 8,0 yazıyor
Kullanılan 3,0 GB yazıyor
Kullanılabilir 4,5 GB yazıyor
Tamamlanan 4,3/9,5 GB yazıyor. Anlamlarını bilmediğim için yazdım.

Geri
Yukarı