Formattan sonra FPS düşüşü sorunu

Kerem SUNMAN

Hectopat
Selam. Bilgisyarımda 2 tane ekran kartı var. Biri Intel 5500 diğeri AMD Radeon R7 M260. Format attıktan sonra bir sebepten ötürü oyunlarda AMD ekran kartını kullanmaya başlayınca oyunlarda açılmasından itibaren 2-3 saniyede bir FPS düşüşü yaşıyorum. Bütün driverlarım güncel. Bilgisayarım laptop ama ısınma sorununu çözdüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim oynamak istediğin oyuna sağ tıklayıp ss' ini atabilir misin?
Selam. Bilgisyarımda 2 tane ekran kartı var. Biri Intel 5500 diğeri AMD Radeon R7 M260. Format attıktan sonra bir sebepten ötürü oyunlarda AMD ekran kartını kullanmaya başlayınca oyunlarda açılmasından itibaren 2-3 saniyede bir FPS düşüşü yaşıyorum. Bütün driverlarım güncel. Bilgisayarım laptop ama ısınma sorununu çözdüm.
Oynayacağın oyuna sağ tıkla screenshotunu gönder cevap olarak

Ekran kartı sürücülerini kontrol et. Bende de olmuştu. Ekran kartı sürücüsü, çok önemli. Seni 15 fps den 30 fps e çıkarabilir.

dediğim gibi bütün sürücülerim güncel.

Dediğiniz ayarları yaptım ama ben bilgisayarımın ayarlarından şikayetçi değilim. Ama resimde AMD Powerplay Ayarları düşük güç modunda. Performansa alınca donuyor ama çok yüksek fps veriyor. Maksimum pil ömründe ise CS:Go da 120 ile alırken Performansta 180 buluyor. Bende 180 ile oynamak istiyorum ve bu diğer oyunlarımda da böyle.
Güç seçeneklerim.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı