Formattan Sonra Giren Virüs

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MrGrafi

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Kısa bir süre önce windows 8.1 format attım ve eksik olan tüm programları yüklemeye başladım. En son uploaded.net üzerinden bir dosya indirdim ve tıkladığımda uploaded'ın kendi indirme yöneticisi çıktı. Bende güvenerek devam ettim ve bu sırada o dosya inerken chrome kapanıp açıldı bir kaç kere kendiliğinden ve uzantılarda pricechooPe adında bir eklenti ortaya çıktı. Programlardan kaldırdım bilgisayar açılıp kapandığında bir tane daha çıktı. Çıkanı kaldırdım ve bir tane daha çıktı. En sonunda hepsini kaldırmayı başardım ama 3 tane uzantım oldu bu şekilde. İsimlerini kaybetmemek için silmedim. Bu reklam virüslerinden nasıl kurtulabilirim ne önerirsiniz? Formattan sonra şaka gibi :(
@Recep Baltaş

rYnbWN.jpg

Windows'un kendi windows defender olarak geçen security essential'ı var. Onu kullanıyorum. Uploaded gibi büyük bir sitenin böyle bir şey yapacağını tahmin edemedim. İsterseniz herhangi bir dosya indirip oradan kendiniz görün :)

Tekrar format atacağım sanırım. Bu arada formattan sonra usb yi tekrar nasıl kullanılabilir hale getirebilirim?

Defender'ın yerleşik geldiğini biliyorum fakat onu antivirus kategorisine bile almıyoruz. Tekrar format atmana gerek yok. Dediklerimi yaptığında düzelir.

Çoğu siteler de bu mevcut. İndir, download yazan her yere tıklanılmaması gerektiğini öğrenmek gerekir. Technopat'ta da reklamlar var her ne kadar düzenli ve özenli olsa da. Şu an örnek bir reklama giriyorum.

1.jpg

1.jpg
2.jpg

Sonuç :
3.jpg

Uzun süredir bilgisayar kullanıyorum orasını bende biliyorum ama uploaded gibi büyük bir upload firmasının böyle bir şey yapacağı aklımın ucundan geçmezdi. ( Gerçi bir uyuzluk vardı onda :) )

Bu arada format atarken uefi ile başlayan usb yi seçmemiştim bu formatımda onu seçerek kurdum şu an daha iyi.

Artık öyle bi sistem kalmadı format attım çünkü :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı