Formattan sonra lisans aktifleşmedi

Olga666

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, laptopumdaki hard disk çok yavaştı. SSD ile değiştirdim. Sonra bilgisayarı açtım. Önüme Windows'u etkinleştir ekranı geldi. Fakat laptopumda fabrika çıkışı OEM Windows 10 Home vardı. Ayarlara gittiğimde aşağıdaki hatadan çıkıyor. SSD'yi takması için bilgisayarcıya götürmüştüm. Acaba o Windows 10 Pro mu yüklemeye çalışmış? Çünkü benimkinin Home olduğuna eminim. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• anahtarlama ekrani.png
    anahtarlama ekrani.png
    17 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, laptopumdaki hard disk çok yavaştı. SSD ile değiştirdim. Sonra bilgisayarı açtım. Önüme Windows'u etkinleştir ekranı geldi. Fakat laptopumda fabrika çıkışı OEM Windows 10 Home vardı. Ayarlara gittiğimde aşağıdaki hatadan çıkıyor. SSD'yi takması için bilgisayarcıya götürmüştüm. Acaba o Windows 10 Pro mu yüklemeye çalışmış? Çünkü benimkinin Home olduğuna eminim. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Bilgisayarcı amcaya yaptırmayaydınız iyiydi. Temiz kurulum yapabilirsin. Ama dikkat et Home sürümü kur.

Kendiniz temiz kurulum yapın hocam. Parçalarınızı kontrol edin. Bilgisayarcıya güvenmiyorum. O kadar eminim ki Technopat'taki her kullanıcı köşe başı bilgisayarcılarındsn daha bilgilidir. Eğer temiz kurulum yapmayı bilmiyorsanız yeni bir konu açıp adım adım yapılışını öğretmelerini isteyebilirsiniz kullanıcılardan.

Hocam kurarken Windows Media Creation Tool'da makinem için önerilen ayarları yap tikine işaret koyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı