Formattan sonra oyunlar 10FPS çalışıyor

fameN

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba iyi sosyaller, bilgisayarımı formatladım ama önceden 120 FPS aldığım oyunlar format işleminden sonra 10 FPS yukarısını görmüyor forumlarda bayağı baktım ama bir cevap bulamadım, yardımcı olabilecek bir kişi varsa çok sevinirim.
940M
i7 5500.

Driver'ları kur veya güncelle, olmaz ise yeniden format at, oda olmaz ise Linux geç. Linux'da proton ile oyun oynayabiliyorsun sadece bazı online oyunlar hile diye algılayabiliyor proton eklentisini. Linux geçer isen Linux Mint öneririm, Windows'a çok benziyor kendisi.

Orjinal Windows kurduğunuza emin misiniz?
Büyük ihtimal korsan Windows kurdu arkadaş farkında değil.

Windows'un orijinal olup olmadığını öğrenmek için şu kodu Cmd'ye yaz.
: slmgr /xpr
Eğer makine süresiz uzatıldı gibi bir şey derse orijinal Windows kullanıyorsundur. Ama bir tarih verirse eğer korsandır.

Büyük ihtimal korsan Windows kurdu arkadaş farkında değil.

Windows'un orijinal olup olmadığını öğrenmek için şu kodu Cmd'ye yaz.
: slmgr /xpr
Eğer makine süresiz uzatıldı gibi bir şey derse orijinal Windows kullanıyorsundur. Ama bir tarih verirse eğer korsandır.
buyrun hocam

Dosya Ekleri

• resim_2022-06-28_011850706.png
    resim_2022-06-28_011850706.png
    49,8 KB · Görüntüleme: 28
Orijinal sistem kullanıyorsun. Sana tavsiyem update'i etkinleştirmeyi başaramadıysan bir daha format atman. Genelde FPS düşüşleri format'tan sonra sürücüler yüzünden oluyor çünkü benimde başıma gelmişti format'tan sonra Minecraft'ı normalde format'tan önce 60 FPS ile oynarken format'tan sonra 5 FPS ile oynamaya başlamıştım sonra ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeniden yükleyince düzelmişti.

Geri
Yukarı