Formattan sonra silinmeyen dosyalar

schlss

Hectopat
Makaleler
4
Bugün öğlen saatlerinde bilgisayarımda mining virüsü şüphesinden ve hızlandırmak amacıyla formatladım. Dün öğlen saatlerinde disk kullanımı normalken akşam Kaspersky tam taraması yaptım ve tam tarama bittikten sonra fanlar hiç durmadan aşırı şekilde çalışmaya sistem ile ilgili programlar görev yöneticisinde disk kullanımını %100'e çıkarttı. Bugün format attım Windows 8 formatı ancak program files, program files (X86) kısımları dışında hiçbir yer silinmemiş.

Kendim elle hepsini kaldırdım, Windows.old dosyasını kendi elimle kaldırdım. Bilgisayarda hafif yavaşlama var çünkü Windows.old dosyası kaldırılıyor. Eğer virüs varsa formattan sonra tekrar bulaşmış mıdır? Artı olarak kalan dosyaları elimle sildim bir şey olur mu? Yani formatta ki amacım her şeyin silinmesiydi ama program files, program files (X86) dışında yerler silinmemiş.

Kurulum sırasında tüm diski silmeyi seçmediyseniz bazı şeyleri silmemesi normal diye biliyorum.
Formatı bilgisayar alınırken verilen kendi markasının CD'sinden attım öyle bir seçenek yoktu.
Sıfırlaya basarak veya Windows açıkken format atınca öyle olur. Temiz kurulumla format atın.
CD üzerinden attım formatı, temiz kurulum nasıl oluyor?

Yükseltme seçeneğiyle yaptığınız için dosyaların gitmemesi normal bir durum. Windows eski dosyalarınızı Windows.old klasörü adı altında sürücüyü silmeden tutar. Temiz kurulum yaparak içinizi rahatlatabilirsiniz.

Attığım rehber Windows 10 için ancak 8 ile aynı işlemleri yapacaksınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yükseltme seçeneğiyle yaptığınız için dosyaların gitmemesi normal bir durum. Windows eski dosyalarınızı Windows.old klasörü adı altında sürücüyü silmeden tutar. Temiz kurulum yaparak içinizi rahatlatabilirsiniz.

Attığım rehber Windows 10 için ancak 8 ile aynı işlemleri yapacaksınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle bir temiz kurulum yaparsam virüs var ise gider mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı