Formattan sonra sistem boot tekrarına düşüyor

fenerengin

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarım normalde kullanıyordum. Online oyuna başlamak istediğimden komple temizlemek adına format atmak istedim.
Format attıktan sonra 2. adımda sürekli burada bilgisayar yeniden başlatıyor. Bu konuyla ilgili yardımcı olabilecek var mı?
Bu da videosu;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

*Ram slotlarını değiştirdim.
*Tüm kablo bağlantılarını kontrol ettim.
*WIN10-WIN8.1 aynı sorun yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format atarken disk biçimlendirirken çıkan tüm kurtarma vs. yazan ayrılmış bölümleri silip Windows kuracağınız diski silip ayrılmamış alan olduğunda üstüne tıkla öyle kur HDD vs. varsa Windows içinden oluşturun.

SSD ve HDD birlikte kullanıyorsanız HDD'yi tamamen çıkarın bazı durumlarda boot sektörü HDD ye yazdırılıp hataya sebebiyet veriyor el ile silinmesi gerek. Dilerseniz sadece SSD takılı iken formatlayın.
Sadece HDD kullanıyorsanız tüm bölümleri silin temiz bir kurulum yapın

Merhaba, bilgisayarım normalde kullanıyordum. Online oyuna başlamak istediğimden komple temizlemek adına format atmak istedim.
Format attıktan sonra 2. adımda sürekli burada bilgisayar yeniden başlatıyor. Bu konuyla ilgili yardımcı olabilecek var mı?
Bu da videosu;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

*Ram slotlarını değiştirdim.
*Tüm kablo bağlantılarını kontrol ettim.
*WIN10-WIN8.1 aynı sorun yaşıyorum.
Yazılımsal değil, teknik bir sıkıntı. Maalesef bu konuda yardım edemem.

SSD ve HDD birlikte kullanıyorsanız HDD'yi tamamen çıkarın bazı durumlarda Boot sektörü HDD'ye yazdırılıp hataya sebebiyet veriyor el ile silinmesi gerek. Dilerseniz sadece SSD takılı iken formatlayın.
Sadece HDD kullanıyorsanız tüm bölümleri silin temiz bir kurulum yapın.

Çıkarmaya gerek yok HDD, SSD her şeyi silip ayrılmamış alan yapıp ikisini sadece SSD tıklayıp Windows kurup Windows içerisinden HDD alanını oluşturması sorunu çözer. Dediğiniz gibi Boot sektörü HDD'ye yazılıyor Windows SSD kuruluyor.

Çıkarmaya gerek yok HDD, SSD her şeyi silip ayrılmamış alan yapıp ikisini sadece SSD tıklayıp Windows kurup Windows içerisinden HDD alanını oluşturması sorunu çözer. Dediğiniz gibi Boot sektörü HDD'ye yazılıyor Windows SSD kuruluyor.
Tabi ki bu yolu da deneyebilir. Çıkarmaktan kastım sata kablosunu sökse yeterli :D
Şunu da unutmamak gerek HDD önemli veriler içeriyorsa verileri kaybetmektense. Çıkarmak daha mantıklı.

Ayrılmış alanlar kaldırdım ve HDD bulunmamakta. Sadece SSD kullanıyorum. Problem yine devam etmekte :S
Yardımcı olabilcek varmı acaba?
Bu konuyla ilgili fikir olan varmı?
Var mı anlayan 😕
Başına böyle bi durum gelen olursa sorun işlemci. İşelmci arızalanmış bilginiz olsun arkadaşlar.

Son düzenleme:
BIOS alanına girebiliyorsanız bu şeçeneğe bir göz atın.

BIOS alanına girebiliyorsanız bu şeçeneğe bir göz atın.

Teşekkür ederim ama buldum problemi işlemci arızası.

Geri
Yukarı