Formattan sonra virüs kalmaya devam eder mi?

efew0

Decipat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli
Merhaba arkadaşlar, geçenlerde indirdiğim bir ZIP dosyasını açmaya çalıştım ve dosya bozuk olduğu için açılmadı ardından Windows Defender "Ramnit.J Engellendi" hatası aldım ve tedirignlikle Malwarebytes taraması yaptım bir sonuç yoktu. Fakat yine de içinde virüs olduğunu düşündüğüm laptop ile USB hazırlayıp temiz kurulum yaptım. Her ihitmale karşılık Format'dan sonra Malwarebytes, Kaspersky, Norton ve ESET ile tarama gerşekleştirdim bir sonuç yoktu ama şimdi telefona virüs bulaşan ZIP dosyasını indirdim. Rahattım çünkü virüs .exelerin içindeydi. Ardından VirusTotal ile tarama yaptım bu ZIP dosyasında bulunan sonuçlar aşağıda. Bunlar arasında gördüğüm sadece Ramnit.J virüsü, yine de diğerleri bulaşmış olabilir mi? Yapabildiğim çoğu AV ile tarama yaptım.

Screenshot_20221210-160344_Chrome.jpg

Merhaba arkadaşlar, geçenlerde indirdiğim bir ZIP dosyasını açmaya çalıştım ve dosya bozuk olduğu için açılmadı ardından Windows Defender "Ramnit.J Engellendi" hatası aldım ve tedirignlikle Malwarebytes taraması yaptım bir sonuç yoktu. Fakat yine de içinde virüs olduğunu düşündüğüm laptop ile USB hazırlayıp temiz kurulum yaptım. Her ihitmale karşılık Format'dan sonra Malwarebytes, Kaspersky, Norton ve ESET ile tarama gerşekleştirdim bir sonuç yoktu ama şimdi telefona virüs bulaşan ZIP dosyasını indirdim. Rahattım çünkü virüs .exelerin içindeydi. Ardından VirusTotal ile tarama yaptım bu ZIP dosyasında bulunan sonuçlar aşağıda. Bunlar arasında gördüğüm sadece Ramnit.J virüsü, yine de diğerleri bulaşmış olabilir mi? Yapabildiğim çoğu AV ile tarama yaptım.

Eki Görüntüle 1598915
Bi sıkıntı olmaz

Merhaba arkadaşlar, geçenlerde indirdiğim bir ZIP dosyasını açmaya çalıştım ve dosya bozuk olduğu için açılmadı ardından Windows Defender "ramnit. J engellendi" hatası aldım ve tedirignlikle Malwarebytes taraması yaptım bir sonuç yoktu. Fakat yine de içinde virüs olduğunu düşündüğüm laptop ile USB hazırlayıp temiz kurulum yaptım. Her ihitmale karşılık Format'dan sonra Malwarebytes, Kaspersky, Norton ve ESET ile tarama gerşekleştirdim bir sonuç yoktu ama şimdi telefona virüs bulaşan ZIP dosyasını indirdim. Rahattım çünkü virüs. Exelerin içindeydi. Ardından VirusTotal ile tarama yaptım bu ZIP dosyasında bulunan sonuçlar aşağıda. Bunlar arasında gördüğüm sadece ramnit. J virüsü, yine de diğerleri bulaşmış olabilir mi? Yapabildiğim çoğu av ile tarama yaptım.

Eki Görüntüle 1598915

Bazı üstün zekalılar ZIP gibi dosyalara şifre koyarak anti virüsleri bypass ediyor indirdiğiniz dosyaları güvenli bir ortamda virüs taraması yapın.

Eki Görüntüle 1598915
%100 virüs kalmaz

Geri
Yukarı