Formula 1, Kasım Ayında Türkiye'ye Geri Dönüyor!

Arap turistler izlesin diye Formula 1 geliyor.

Ne alakası var, anlamadım... F1'in şu an öncelikli politikası olabildiğince fazla yarış yapabilmek. Zaten gelirleri ciddi anlamda düştü.

2011 yılında Ecclestone ciddi anlamda fiyat arttırımına gitti. Doğal olarak kabul edilmedi bu durum. Yoksa sağlam bir F1 kitlesi var Türkiye'de. Her yarış sonrası Twitter gündeminde ilk sıraya giriyor ya, Türkiye'nin. Sonrasında da ekonomi gözle görülür bir biçimde düştü zaten, yarışı getirmeye niyetli kimse de olmadı.

Ek olarak, daha ortada kesin bir durum yok. Ne F1 ne de TOSFED açıklama yaptı. Şu an gelmesi çok yüksek bir ihtimal ancak bana göre seyircisiz yapılacak.

Son düzenleme:
Ne alakası var, anlamadım... F1'in şu an öncelikli politikası olabildiğince fazla yarış yapabilmek. Zaten gelirleri ciddi anlamda düştü.

2011 yılında Ecclestone ciddi anlamda fiyat arttırımına gitti. Doğal olarak kabul edilmedi bu durum. Yoksa sağlam bir F1 kitlesi var Türkiye'de. Her yarış sonrası Twitter gündeminde ilk sıraya giriyor ya, Türkiye'nin. Sonrasında da ekonomi gözle görülür bir biçimde düştü zaten, yarışı getirmeye niyetli kimse de olmadı.

Ek olarak, daha ortada kesin bir durum yok. Ne F1 ne de TOSFED açıklama yaptı. Şu an gelmesi çok yüksek bir ihtimal ancak bana göre seyircisiz yapılacak.
Evet katılıyorum, aynı zamanda Ekşi Sözlük'de de gündem oluyor yarışlar. Anadolunun birçok kentinde de Formula 1 toplulukları var.

Güzel bir gelişme. Kalıcı olarak takvimde kalacağını sanmıyorum. Yeni araçlarla İstanbul Park pistinde eğlenceli bir yarış olur mu şüpheliyim bu konuda. Bu sezon diğer yıllara göre daha da sıkıcı bir sezon. Geçiş yapmak zor olur gibi geliyor bana yeni araçlarla İstanbul pistinde, umarım yanılırım.

İş iyice ciddiye binince fikrimi değiştirdim, seyircili olacaksa gideceğim galiba. Virüs yüzünden zaten başka yarışlar için planlarım yatmışken bari ayağıma kadar gelen fırsatı tepmeyeyim. :D
Fiyatı göklerde olmazsa ben de gitmeyi planlıyorum. Bilet fiyatı ne kadar olur sizce?

Türkiye için fiyat tahminim yok bu zamanın ekonomik şartlarıyla, üstelik pandemi dönemindeyken nasıl bir fiyatlandırma yoluna giderler kısmı da öngörülemez durumda. Tutulan yarışlarda (Monako, Belçika, İtalya) iyi yerler 500-850 $/€ arasında oluyor. Daha uyguna yerler de var tabii ancak bu dediğim iyi bir görüş ya da tarihsel manzarası olan koltuklar için geçerli. Genellikle tek günlük etkinlik biletleri 250-300 € civarında oluyor, umalım ki bunun biraz daha azında fiyatlandırma yapılsın.

Kısacası TL fiyatını düşünecek olursan sonucun mutlu edecek bir şey çıkmayacağını söyleyebilirim. :D

Son düzenleme:
Monako gibi tarihsel değeri olan yerlerde fiyatlar daha yüksek ancak maalesef dediğim ortalama fiyatlar da o kadar ucuz değil. Belki seyirci çekmek için yarı fiyata kadar düşerler diye umalım ancak 1000 TL altının zor olduğunu düşünüyorum. Umarım daha düşük olur.

Daha açıklanan bir şey yok, belki beni şaşırtacak bir şeyler söylenir ya da seyircisiz yapılabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı