Formula 1 kuralları nedir?

SarpKopaT

Picopat
Daha fazla  
Formula 1'e yeni başladım ve kuralları bilmiyorum. No time yazıyor, penaltı aldı deniyor. Bu ikisinin anlamı ve basit kuralları anlatır mısınız?

Çok kolay virajları kesmemek çok fazla hakkımız yok ( çok büyük viraj keserseniz onda direk penaltı yiyorsunuz ) penaltı ise mesela siz 1 cisiniz 5 saniye arkanızda 2 ci var ama siz 7 saniye penaltı yediniz yarış bitene kadar 5 saniyeyi korursanız bile 7 saniye penaltınız olduğu için siz 2 ci oluyorsunuz böyle işliyor diğer önemli kural ise yarışta bir F1 sürücüsü kaza yaptı güvenlik arabası gelince Green flag kadar önünüzdeki kişi geçmemelisiniz ve yavaş gitmelisiniz arkadaki kişide sizi geçmicektir diğer önemli kural doğru başlangıç bunu söyleyemem çünkü neden oynadığınızı bilmiyorum diğer önemli şey ise drs haritada yeşil yollar olacak o yeşil yollarda drs açmanız gerek ve fren yapana kadar drs gitmez (drs belli turlarda gelir) başka önemli kural ise oyunda doğru şekilde önünüzde ki kişi geçin mesela virajdasınız önünüzdeki kişiye yanlış bir şekilde geçince zaten oyunda üstte 10 saniye içinde eski yerine dönmez penaltı yersin diye saniye ile yazı olacak bu olduğunda geriye sarın uğraşmayın daha iyi şekilde geçin ve kariyer modunda oynuyorsanız pistlere göre internette setuplar var onlara da bakın oyunu zaten oynaya oynaya daha iyi kavrayıp anlacaksınız. (umarım F1 oyunundan bahsediyorsunuz bahsetmiyorsanızda zaten anlattığım şeyler F1 de de var)

Geri
Yukarı