Formula 1'e nereden başlarım?

Daha fazla  
Merhabalar, son zamanda F1 ve MotoGP ilgimi çok çekti yarın S Sport üyeliği alıyorum fakat sizce nasıl başlamalıyım? 2021 sezonum ilk yarışından şu ana kadar izlemeyi düşünüyorum antrenmanları sizce izlemeli miyim?

Bunun yazılı olan bir başlama kuralı yok. Antrenmanlar sıkıcı gelebilir, sıralama turları ve yarışı izliyorum. Sıralama turlarını da işim yoksa izliyorum.

Zamanla sıkılmazsan hem takımları hem sürücüleri tanımaya başlıyorsun, pistleri ve özelliklerini öğreniyorsun. Sonra işin mühendislik ve organizasyon kısımlarını da merak edip araştırıyorsun. Kuralların çoğunu izlerken öğrenmiş oluyorsun, arabaların maliyetleri ve teknolojilerini öğreniyorsun araştırınca. O sürücülerin yaptığı işin ne kadar insanlık dışı olduğunu anlayacağın G kuvvetlerini, araç isi ısıları ve 1.5 saatte kaybettikleri sıvı miktarlarını da görmüş oluyorsun.

Pek gerek yok. Pistleri daha iyi tanımak istersen izleyebilirsin tabi. Daha fazla tur vs. görmüş olursun ama genel seyir için pek önemli değil.

Merhabalar, son zamanda F1 ve MotoGP ilgimi çok çekti yarın S Sport üyeliği alıyorum fakat sizce nasıl başlamalıyım? 2021 sezonum ilk yarışından şu ana kadar izlemeyi düşünüyorum antrenmanları sizce izlemeli miyim?
F1 de yarışlar belki eğlenceli geçebilir ama MotoGP de yarışlar nasıl bilmiyorum

Geri
Yukarı