Çözüldü Fortnite anlık FPS düşmesi

• Konuyu başlatan Wux
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 2B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Wux

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
3060 8 gb
3060 8 GB ekran kartı i3 12100F işlemcim var bütün driverlar güncel her şeyim güncel Fortnite'da D11 denedim. 12 denedim her şeyi destansıya aldım. En düşüğe aldim gene aynı sürekli FPS düşmesi oluyor destansı ayarlar DLSS açık 180 FPS alırken. Anlık 50'ye düşüyor. FPS dropu kasttetim.

Çözüm
Sorunu kendim çözdüm ayarları böyle yapınca hiçbir şey kalmadı.
Sıcaklıklar ne durumda? GPU ve CPU için. RAM'leriniz kaç MHz?

3060 8 GB ekran kartı i3 12100F işlemcim var bütün driverlar güncel her şeyim güncel Fortnite'da D11 denedim. 12 denedim her şeyi destansıya aldım. En düşüğe aldim gene aynı sürekli FPS düşmesi oluyor destansı ayarlar DLSS açık 180 FPS alırken. Anlık 50'ye düşüyor. FPS dropu kasttetim.

Settings->Game oradan en aşağıdaki 2 şeyi kapatın güç, enerji tasarrufu gibi bir şey olması lazım.

Settings->game oradan en aşağıdaki 2 şeyi kapatın güç, enerji tasarrufu gibi bir şey olması lazım.

Hocam onlar kapalı zaten bir de bu oyunu anlamadım ben Battlefield 2042 de gram drop girmeyen PC'de fortnitda droptan oynanmıyor.

Settings->game oradan en aşağıdaki 2 şeyi kapatın güç, enerji tasarrufu gibi bir şey olması lazım.

Ayarları en düşüğe alınca drop gitti ama görüntü çok kötü.
İnternette testlere baktım benim PC özellikleri ile drop yemiyorlar.

Hocam onlar kapalı zaten bir de bu oyunu anlamadım ben Battlefield 2042 de gram drop girmeyen PC'de fortnitda droptan oynanmıyor.

Ayarları en düşüğe alınca drop gitti ama görüntü çok kötü.
İnternette testlere baktım benim PC özellikleri ile drop yemiyorlar.
Hocam bende drop yiyordum sonra ayarlarımla falan oynadım drop gitti sadece lobide drop oluyor isterseniz ayarlarımı söyliyeyim onu bir deneyin zaten fortnite optimizasyonu berbat bir oyun.

Dosya Ekleri

• IMG_2361.jpeg
    IMG_2361.jpeg
    145,5 KB · Görüntüleme: 828
  • IMG_2362.jpeg
    IMG_2362.jpeg
    152,8 KB · Görüntüleme: 828
Sorunu kendim çözdüm ayarları böyle yapınca hiçbir şey kalmadı.

Dosya Ekleri

• IMG_20230701_192842.jpg
    IMG_20230701_192842.jpg
    144,2 KB · Görüntüleme: 897
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı