Fortnite CPU ve GPU kullanımı kaç olmalı?

atakan0

Picopat
Daha fazla  
Fortnite CPU ve GPU kullanımı kaç olmalı? Benim GPU kullanımı 25 30 islemci kullanımı 40-50-60. Build atarken falan FPS 150'lere düsüyor. Bende darboğaz oluyor diye endiselendim.

Fortnite direkt sorunlu bir oyun, çok fazla anlamsız fps droplar olabiliyor. Çok sık fps düşüp drop girmiyorsa darboğaz yoktur. Ayrıca bende de aynı şekilde GPU kullanımı daha düşük.

İslemci kullanan bir oyun olduğu için az GPU kullanımı normal değil mi?

Donanımlar öyle işlemiyor. Şimdi tüm detaylarına girmeyeceğim lakin tekli çekirdekte daha güçlü bir işlemci alırsan GPU kullanımın artacaktır.

Bu video sana örnek olsun. Hepsi 6 çekirdek 12 thread sahibi işlemciler ve CPU kullanım yüzdeleri neredeyse aynıyken GPU yüzdeleri ile FPS çok farklı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fortnite direkt sorunlu bir oyun, çok fazla anlamsız FPS droplar olabiliyor. Çok sık FPS düşüp drop girmiyorsa darboğaz yoktur. Ayrıca bende de aynı şekilde GPU kullanımı daha düşük.

FPS düşmesi olmuyor.

Bir sorunum daha var Fortnite'dayken maçtayken yanda video açıkken Google CPU kullanımı %30 %40'lara çıkıyor ve videolarda takılma oluyor çözümü var mıdır?

Fortnite CPU ve GPU kullanımı kaç olmalı? Benim GPU kullanımı 25 30 islemci kullanımı 40-50-60. Build atarken falan FPS 150'lere düsüyor. Bende darboğaz oluyor diye endiselendim.

Fortnite için normaldir hocam darboğazla alakası yok oyunun kendisi kullanmıyor. Grafikleri yükseltirseniz GPU kullanımı artar.

Hocam grafikleri fullersen GPU kullanımın artacaktır. Fakat yine de oyun CPU odaklı olduğu için genel olarak bende de CPU kullanımı daha çok. Full grafiklerde CPU GPU kullanımı kafa kafaya gidiyor. FPS düşmesi konusunda da bilgisayarda sorunlu bir oyun FPS dropları normal ama bununda bir sınırı var. Bazen droplar kabul edilebilir ama sürekli bir şekilde FPS düşmesi varsa sorun donanımdadır darboğazı o zaman bir kontrol et.

Bende APU sistem var her halükarda işlemci daha cok kullanıyor ama bakıyorumda ekran kartı olunca da değişen bir şey yokmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı