Fortnite Ekran Çözünürlüğü Değişmiyor

Aro34

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Okuyor
Fortnite adlı oyunu kurdum her şey iyi güzel sorunsuz oynuyordum fakat ekran biraz büyük geldiği için 1770x1000'den 1600x900'e aldım keşke almaz olaydım. Bu ayara alınca ekrandaki yazılar bir tık küçüldü ve butonlara tıklayamaz oldum. Resme bakarsanız sarı renkte ''Lobby'' yazan yere tıklayabilmek için yuvarlak noktayla işaretlediğim yere tıklamak gerekiyor. Oyunun başlat butonu sağ altta, ayar butonu ise sağ üstte. Haliyle bu butonlara tıklayabilmem için monitörün dışında sağda bir bölgeye tıklamak gerekiyor bu da imkansız. Böyle bir sorunu yani eski çözünürlüğüme oyun içinden dönmek imkansız. Oyun dışı dosyalarında config ayarı vs. aradım fakat bulamadım. Böyle bir sorunu nasıl çözebilirim? Oyunu baştan indirmemi söylemeyin 15GB dosyayı tekrar indirmeyi hiç düşünmüyorum.
Denediğim yöntemler;
1600x900'de olan oyun için kendi masaüstü ayarımı da 1600x900 yaptım olmadı
Oyunun dosyalarında .pak uzantılı 15.4GB dosya var onun dışında her şeyi silerek oyunu repair yaptım ortalama bir 900MB dosya yükledi fakat ekran çözünürlüğü hala aynı.

@Recep Baltaş Abi yardımını bekliyorum abi.
ZOYLpz.png

Oyun içi resim alırken ayar ve başlatma butonu sağda görünüyor fakat nasıl bi çözünürlükteyse resim alınca sağ tarafın bir kısmı gözükmüyor ve farkındaysanız ekranın sağ tarafı beyaz halde.

Sağdaki yuvarlak noktaya tıkladığımda lobby'e tıklıyor biraz sağa kayınca diğer 2 seçeneklere tıklayabiliyorum. Bunu videoya aldım daha anlaşılır olur diye fakat Fraps'la çekip videoyu tekrar izlediğimde videoda sorun yokmuş gibi fare yazının üstüne tıklatıyormuş gibi oldu. Ama video çözünürlüğü 1920x540'dı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı