Fortnite Görev Yöneticisi'ni açınca yüksek CPU kullanımı

Talha Cepci

Hectopat
Fortnite arada yüksek CPU kullanıyor diye görev yöneticisine bakayım dedim Fortnite yüzde 60 civarı kullanıyordu ama arka planda sadece Discord açık olmasına rağmen toplam kullanılan CPU'yu yüzde 80 gösteriyor NVIDIA kısayolundan baktığımda yüzde 60 civarı gösteriyor ama yüzde 80'e çıktığınıda ben oyunda hissediyorum fan sesleri artıyor CPU sıcaklığı artıyor bu neden olabilir? Ve bu başka oyunlarda olmuyor.

Hocam Fortnite da videolar buldumda benim ekran kartımla DirectX 12 testi yapmışlar garip bir de CPU mining yoktur değil mi hocam çünkü işlemci sıcaklığım boşta 45-47 derece ve boşta kullanım 5-10 civarı ben Fortnite yüzde 60 kullanıyor arka planda sadece Discord açık olmasına rağmen toplam CPU kullanımını yüzde 80 yani yüzde 20 daha fazla gösteriyor diye endişelenmiştim.
Hocam eminim. İşletim sistemi ve dediğiniz gibi Discord, %20'lik bir dilim kullanıyor. Endişe edilecek bir durum bulamadım. Bu arada hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?
Şu anda Windows 10 bende bu kadar kullanıyor:
1654617321404.png

Ayrıca Discord'da eklenirse artacağını düşünüyorum.
Yanlış bir düşünceye kapılmayın diye demek istiyorum: Benim sistemim 11 yıllık. Yani anlayacağınız bayağı eski. Peki neden bu kadar düşük değerlerde? Çünkü işletim sistemi ona göre çalışır. Benim işlemcim, 2. nesil. Bu da işletim sisteminin ona göre şekilleneceğini gösterir. Eğer sonuna kadar kullanırsa işletim sistemi bana sorun çıkartacak. O yüzden de işletim sistemi bazı görevleri, işlemleri kapatıyor. Aslında kapatıyor demek doğru olmaz. Daha çok uyutuyor. Ve bu yüzden de böyle düşük değerlere sahibim.

Son düzenleme:
Hocam eminim. İşletim sistemi ve dediğiniz gibi Discord, %20'lik bir dilim kullanıyor. Endişe edilecek bir durum bulamadım. Bu arada hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?
Şu anda Windows 10 bende bu kadar kullanıyor:
Eki Görüntüle 1412236
Ayrıca Discord'da eklenirse artacağını düşünüyorum.
Yanlış bir düşünceye kapılmayın diye demek istiyorum: Benim sistemim 11 yıllık. Yani anlayacağınız bayağı eski. Peki neden bu kadar düşük değerlerde? Çünkü işletim sistemi ona göre çalışır. Benim işlemcim, 2. nesil. Bu da işletim sisteminin ona göre şekilleneceğini gösterir. Eğer sonuna kadar kullanırsa işletim sistemi bana sorun çıkartacak. O yüzden de işletim sistemi bazı görevleri, işlemleri kapatıyor. Aslında kapatıyor demek doğru olmaz. Daha çok uyutuyor. Ve bu yüzden de böyle düşük değerlere sahibim.

Windows 10 kullanıyorum hocam sağ olun önceden böyle bir olay yaşamadığımdan dolayı şüpheleniyordum umarım Fortnite'ın güncellemelerinden kaynaklıdır sorun devam ederse başka oyunlarda yeni konu açarım zaten.

Windows 10 kullanıyorum hocam sağ olun önceden böyle bir olay yaşamadığımdan dolayı şüpheleniyordum umarım Fortnite'ın güncellemelerinden kaynaklıdır sorun devam ederse başka oyunlarda yeni konu açarım zaten.
Çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim.

Geri
Yukarı