Fortnite i5 3330 %100 işlemci kullanımı

elasticheart

Kilopat
Yer
Narnia
Daha fazla  
Başlıkta belirtildiği gibi oyunu oynarken CPU kullanımı %95-100 arası oluyor. Alt+Tab yapınca inanılmaz yavaş çalışıyor bilgisayar beklediği üzere, tekrar oyuna geri dönünce de bu sefer oyun için donmalar ve frame droplar oluyor. Her defasından yeniden başlatmam gerekiyor oyunu. Diğer oyunlarda hiç böyle bir sıkıntı yok sadece Fortnite için geçerli bir husus.

• GTX 1050 Ti 4G.
  • Intel Core I5-3330 @3.00GHz.
  • 8 GB RAM.
  • 600W PSU.

Kullanmış olduğun işlemci 3. nesil bir i5 işlemci. İlk çıktığı zamanlarda da i5 için orta seviye geçen bir işlemci sanırım. Çözünürlüğü olabildiğince yüksek tutup işlem yükünü GPU'ya yüklemeye çalışabilirsin.

Kullanmış olduğun işlemci 3. nesil bir i5 işlemci. İlk çıktığı zamanlarda da i5 için orta seviye geçen bir işlemci sanırım. Çözünürlüğü olabildiğince yüksek tutup işlem yükünü GPU'ya yüklemeye çalışabilirsin.

1080P yapabiliyorum Max.

Afterburner değerlerini atar mısınız? Darboğaz olduğunu sanmıyorum ama bir görmek lazım.

FortniteClient-Win64-Shipping_LXjlFFXwJd.jpg

FortniteClient-Win64-Shipping_xBBMvZkexd.jpg

FortniteClient-Win64-Shipping_vHKGIA3FZl.jpg

Darboğaz olsa bütün oyunlarda yapmaz mı? Yoksa işlemciye odaklanan oyunlarda mı problem çıkartır.
Virüs taraması yapar mısın? Bir de oyun açıkken görev yöneticisinden CPU kullanan uygulamalara bakar mısın? %100'ün hepsini Fortnite mı kullanıyor diye. Fortnite oynamadım hiç işlemciye ne kadar yük bindirebilir bilmiyorum. Ancak 1080p Darksiders 3 de ryzen 3 1200 kullandım. %80-90 da gtx 970e darboğaz yapmadan oynayabiliyordum. Virüs varsa CPU kullanımını arttırır. Ve sıcaklığın biraz yüksek termal macun yenilemesi yapmanını öneririm en kısa sürede.
Darboğaz olsa bütün oyunlarda yapmaz mı? Yoksa işlemciye odaklanan oyunlarda mı problem çıkartır.
Bir kaç video izledim darboğaz söz konusu. Arkadaşın biri grafik ayarlarından shadow off yapıp diğer ayarı epic yapıp oyunu stabil hale getirmiş gibi. Bir incele istersen videoyu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Virüs taraması yapar mısın? Bir de oyun açıkken görev yöneticisinden CPU kullanan uygulamalara bakar mısın? %100'ün hepsini Fortnite mı kullanıyor diye. Fortnite oynamadım hiç işlemciye ne kadar yük bindirebilir bilmiyorum. Ancak 1080p Darksiders 3 de ryzen 3 1200 kullandım. %80-90 da gtx 970e darboğaz yapmadan oynayabiliyordum. Virüs varsa CPU kullanımını arttırır. Ve sıcaklığın biraz yüksek termal macun yenilemesi yapmanını öneririm en kısa sürede.

Bir kaç video izledim darboğaz söz konusu. Arkadaşın biri grafik ayarlarından shadow off yapıp diğer ayarı epic yapıp oyunu stabil hale getirmiş gibi. Bir incele istersen videoyu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bende de şu anki (imzadaki) sistem ile PUBG de gölgeleri yüksek yapınca aşırı kasıyor orta yapınca 0 kasma sorunu oluyor, gölge ayarlarını en düşüğe veya düşüğe getir, çünkü ekran kartın benimkinden bile kötü o kadar şeyi kaldırmaz, birde işlemcin arkadaşlarında belirttiği gibi biraz fazla sıcak, 75 üst sınır diye biliyorum genel olarak 75 üstü sıcak sayılıyor.

Şuraya videoda bırakayım:
Video yu kısa tutum çünkü kaliteyi düşürünce belli olmuyordu yüksek oluncada şu video bile 250mb a ulaşmıştı 10dk lık video 1.5GB oluyordu ama isterseniz uzun bir video ayarlayıp atabilirim, ve bu videoyu pencere modunda çektiğim için işlemci yükü biraz fazla tam ekranda o kadar çok olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı