Fortnite i5 3330 %100 işlemci kullanımı

elasticheart

Kilopat
Yer
Narnia
Daha fazla  
Başlıkta belirtildiği gibi oyunu oynarken CPU kullanımı %95-100 arası oluyor. Alt+Tab yapınca inanılmaz yavaş çalışıyor bilgisayar beklediği üzere, tekrar oyuna geri dönünce de bu sefer oyun için donmalar ve frame droplar oluyor. Her defasından yeniden başlatmam gerekiyor oyunu. Diğer oyunlarda hiç böyle bir sıkıntı yok sadece Fortnite için geçerli bir husus.

• GTX 1050 Ti 4G.
  • Intel Core I5-3330 @3.00GHz.
  • 8 GB RAM.
  • 600W PSU.

Oyun harici herhangi bir program açık mı? Discord da oyundayken işlemciyi yük altına sokuyor Windows işletim sistemi de çok nadir yapıyor. Eğer bunlar ihtimal değilse işlemci artık bu oyun için yeterli değil fortnite oyun motorunu değiştirdi. Size benzer sorunu bende pubg de yaşadım.

Oyun harici herhangi bir program açık mı? Discord da oyundayken işlemciyi yük altına sokuyor Windows işletim sistemi de çok nadir yapıyor. Eğer bunlar ihtimal değilse işlemci artık bu oyun için yeterli değil fortnite oyun motorunu değiştirdi. Size benzer sorunu bende pubg de yaşadım.
Sadece Spotify açık onu düşünüp kapatıp denedim. Yine aynı sorun, işlemci değiştirme zamanı.

Geri
Yukarı