Fortnite Karanlığa Gömüldü

Fortnite dün gece yaptığı 10. Sezon etkinliğinde saat 22:05'dan itibaren karanlığa gömüldü.
Oyuna girdiğinizde sizi kara delik karşılıyor. Tam olarak 18 saattir Fortnite karanlığa gömülmüş durumda.
Oyunun Twitter, Discord, İnstagram hesaplarında ise profil fotoğrafları karartıldı. Twitter'da ise bütün gönderiler silindi.
Bazı oyuncular ayın 15'inde yani yarın güncelleme geleceğini söylüyor.
Dün gece yapılan yayınlarda ise sadece Twitch üzerinde Fortnite 2 milyon anlık izleyiciye ulaştı. Twitch sunucularında ise kısa süreli bir aksaklık yaşandı.
fortniteblackhole.jpg

Benim düşüncelerim ise şunlar;
1, 2 gün içerisinde yeni bir güncelleme gelecek ve haritanın tamamen değişeceğini düşünüyorum.
Son olarak bunları Epic Games'in planlayarak yaptığını düşünüyorum. Sonuçta günde binlerce dolar kazanıyorlar, onlar için oyunun kapalı kaldığı her dakika zarar demektir. Benden bu kadar düşüncelerinizi yorum kısmına bekliyorum.

Anlaşılan biz noob'lar için bu durum avantaj olacak. Profesyonel oyuncular haritaları tanıyamayacak ve bu yüzden yaşadıkları farklılıktan dolayı, daha kolay kill alabileceğiz. Aslında biz noob'larda haritaları tanıyamayacak ama, kill ama şansımız daha fazla. Genelde profesyonel oyuncular çok sık Fortnite oynadığı için, o eski haritaya fazlasıyla alışıyorlar. Biz noob'lar daha az oynadığımız için, yeni haritaya alışmamız daha kolay olacaktır.
Haritanın çok çok çok fazla değişeceğini düşünmüyorum. Bir çok oyuncu haritanın adalara ayrılacağı yönünde düşünüyor. Harita değiştiren oyunların sonu genellikle iyi olmuyor, Epic Games firmasının bunu bildiğini hepimiz biliyoruz zaten. Bizim 1 kere düşündüğümüz şeyi adamlar 1000 kere düşünüyor. O yüzden haritanın çok fazla değişeceğini sanmıyorum.

O yüzden haritanın çok fazla değişeceğini sanmıyorum.
Fortnite Apex Legends kopyala yapıştır yapıyor en son Apex Legends harita tamamen değişti değişse şaşırmam.

Unutmayalım Apex Legends Titanfall evreninde geçtiği için Titan (Robotlar) gelecek söylentisinden dolayı Fortnite oyuna daha önce Mecha ekledi 🤣

Fortnite Apex Legends kopyala yapıştır yapıyor en son Apex Legends harita tamamen değişti değişse şaşırmam.

Unutmayalım Apex Legends Titanfall evreninde geçtiği için Titan (Robotlar) gelecek söylentisinden dolayı Fortnite oyuna daha önce Mecha ekledi 🤣
Apex'ten alıntı yapıyordu çünkü o zamanlar Apex oynanıyordu. Şimdi ise Fortnite 1. olmuş durumda daha fazla kopyala yapıştır yapacaklarını sanmıyorum.😀

Oyun düşüşteydi son zamanlarda ve haritada çok karışık bir hale gelmişti. Bu hamleyle büyük bir reklam yaptı Epic Games ve baya akıllıca oldu. Sadece kara deliği bile 400k kişiye izletiyor şuan Twitch üzerinde sadece. Beklenti çok büyük. 11. Sezon'da büyük değişiklikler bekliyorum ben. 2 saat içinde de bir şeyler olacağı söyleniyor göreceğiz bakalım :)

Peki bunu Ninjanın yaptığı yayın ve tanıtım sayesinde telafi edebilmişler midir? Sadece bir yayıncının kitlesi oyuna bu kadar para kazandırabilir mi.
Kesinlikle kazandırır. 400k falan izlenmesi olduğunu hatırlıyorum 300k izlese arkadaşlarını çevresini oynamaya teşvik etse vb. bir çok oyuncu katılacak.

Olayla çok yakından alakam yok ama amerikada fortnite'ın bağımlılık yaptığı gerekçesiyle mahkemesinin olduğunu duymuştum. Oyunun kapatılma veya mahkeme süresince rafa kaldırılma gibi bir durumu olabilir mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı