Fortnite PUBG’yi Solladı!

PUBG ve Fortnite, Battle Royale modunun günümüzdeki en iyi temsilcileri olarak karşımıza çıkıyor. Milyonlarca oyuncuya sahip olan bu iki oyun Battle Royale modu sayesinde kıyasıya rekabet içerisine giriyor.
Dün ortaya çıkan yeni bilgiler ile Fortnite’ın PUBG’yi solladığını öğrenmiş olduk. PUBG son duyurduğu istatistikler ile Xbox One platformunda 3 milyon satmayı başardığını duyurmuştu. Bilgisayar ve Xbox One platformunda 30 milyondan fazla satış yapan PUBG, en yakın rekabetçisi tarafından sollandı. Fortnite Battle Royale’in Xbox One, PlayStation 4 ve bilgisayar platformunda ücretsiz olarak yayınlanan oyun, gelen bilgiler ile 40 milyon oyuncuya ulaştıklarını duyurdu.
Aylardır PUBG’nin gerisinde kalan Fortnite Battle Royale, aldığı sayısız güncelleme ile birlikte oyuncu kitlesini arttırmaya devam etti. Özellikle oyun içi etkinlikler ile sürekli gündeme gelen başarılı oyun, geçtiğimiz aylarda düzenlenen The Game Awards ödül töreninde 30 milyon oyuncu barajını geçtiğini duyurmuştu. Battle Royale modu ile kısa sürede milyonlarca oyuncuya ulaşan Fortnite, rakibi PUBG’yi ilk kez sollamanın tadını çıkarıyor. Aylardır bütün istatistikler de öne geçen PUBG, bu sefer Fortnite’a engel olamadı. Unutmadan şunu da belirtelim: Fortnite’ın geçtiğimiz ayki çevrimiçi oyuncu sayısı 1.3 milyon olarak duyurulmuştu. Oyunun bu ayki çevrimiçi oyuncu sayısı ise 2 milyona ulaştı.

FPS'in oyun içinde 80'den 16'ya düşüyorsa orada başka sıkıntılar vardır muhtemelen. Aylar önce, erken erişimin başlarında bile 16 gibi bir FPS görmedim ben. Erken erişimde kimi zaman 40'lar seviyesine iniyordu. Bu arada düşük ayarlarda bile oynamadım hiç. Sistemde ısınma, RAM ve işlemci yetersizliği veya başka bir sıkıntı olabilir belki.

FPS'in oyun içinde 80'den 16'ya düşüyorsa orada başka sıkıntılar vardır muhtemelen. Aylar önce, erken erişimin başlarında bile 16 gibi bir FPS görmedim ben. Erken erişimde kimi zaman 40'lar seviyesine iniyordu. Bu arada düşük ayarlarda bile oynamadım hiç. Sistemde ısınma, RAM ve işlemci yetersizliği veya başka bir sıkıntı olabilir belki.
Pubg'de fazla ısınma olmuyor. İşlemci 70 derecelerde seyrediyor. Ram 8 gb, ekran kartı gtx 770, işlemci i7 8700k. Oyun ayarlarında vsync açtığımda 60 fps'ye sabitlenmiyor. 80 fps'ye çıkıyor yine.

Ben yüksek ayarlarda oynamayı tercih ettiğim için yer yer RAM kullanımı 8GB'ın üzerine çıkıyor. Düşük ayarlarda aynı durum söz konusu mu bilmiyorum. Sistemin de gayet iyi 16 FPS'ler enteresan. Yakın dönemde oynadın mı, yine aynı şekilde düşüyor mu?

Ben yüksek ayarlarda oynamayı tercih ettiğim için yer yer RAM kullanımı 8GB'ın üzerine çıkıyor. Düşük ayarlarda aynı durum söz konusu mu bilmiyorum. Sistemin de gayet iyi 16 FPS'ler enteresan. Yakın dönemde oynadın mı, yine aynı şekilde düşüyor mu?
Dün akşam arkadaşımla girmiştim. Bir video çekip atacağım.

Yanlış anlama 16 FPS'lere düşmüyordur demek istemiyorum. Ben hiç öyle bir düşüş yaşamadığım için oyundan kaynaklanmayan farklı nedenleri olabilir demek istiyorum.

Yanlış anlama 16 FPS'lere düşmüyordur demek istemiyorum. Ben hiç öyle bir düşüş yaşamadığım için oyundan kaynaklanmayan farklı nedenleri olabilir demek istiyorum.
Yok canım ne yanlış anlaması sadece göstermek amaçlı keşke çözümü olsa:kararsız: Burada sohbet ediyoruz sadece. Video çektim. Bu videoda şansa fps en az 25 FPS'lere düştü. Çöl haritasında da video çekeceğim birde orada bakarız.

İzlediniz mi derken? Videoyu çeken benim hocam, aşama aşama her ayarı göstermek istedim videoda. Ben bu giriş seviyesi sistemimle bu fpslerde oynuyorsam ki ultrada bile 30'dan aşağı düşmüyor. HIGH'da gayet rahat oynuyorum. Sizde de sorun yaşanmamalı. Sorununuzun PUBG'den değil de başka bir hatadan meydana geldiğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
Fornite de bilmem PUGB de bilme ama PUGB grafileri iyi diye nasıl der bir insan? Yahu 2000'li yıllarda çıkmış GTA VC grafikleri gibi, bu oyun neden bu kadar sevilir? Onu da anlamam. Grafikleri berbat. Online oyun olduğu için mi? Yoksa ucuz mu? Online ise dert, GTA 5 var, BF1 var, hiç bilemedin CS GO var. Bu oyunun ne sihri var anlamış değilim. Ama gözüm görüyor çok şükür, grafileri bu zamana göre berbat.

Valla Fortnite'e göre daha iyi PUBG'un grafikleri. Gameplay görsellerine baktım az önce Google'dan. Normalde oynamam bu tarz oyunlar asla.

Bireysel Campaign'li ve yalnız ilerlenilen Bioshock, Metro ya da FEAR gibi oyunların adamıyım ben.

Valla Fortnite'e göre daha iyi PUBG'un grafikleri. Gameplay görsellerine baktım az önce Google'dan. Normalde oynamam bu tarz oyunlar asla.

Bireysel Campaign'li ve yalnız ilerlenilen Bioshock, Metro ya da FEAR gibi oyunların adamıyım ben.

Fortnite grafileri daha berbatmış hakikaten ne o?:ROFL: Eski ateri oyunu gibi, contra vardı bir zamanlar açar onu oynarım daha iyi. Millet parasızlıktan mı bu saçma oyunları oynuyor, savunuyor anlamadım şahsen.

Yahu paran varsa, BF1 gibi güzel grafikleeri olan, gerçek savaş sahneleri olan oyun var onu oyna.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı