Fortnite mi PUBG mi?

Beyler kimse Fornite'a para verip oynamazdı hadi dürüst olalım. :D PUBG'de bulunan atmosfer hiç bir oyunda yok, heyecandan geberiyorsun çatışma içinde olunca bazen. Oyun efsane hakkını yemeyelim. Kapıştırmaya gerek yok, Fornite oynadım ama beğendim. Adam zıplaya zıplaya uçarak alanın içine gidiyor ben hala koşuyorum. Haksızlık. :D Ne biliyim saçma yani. :D
70 liraya kimse alıp Fornite oynamaz adamlar bunu bildikleri için zaten ücretsiz oynatıyorlar. :D
70 lira vermeye gerek yok. İkisi de var bende son zamanlarda Fortnite'a sardım bayağı. 30 TL'ye Savaş Bileti alıp oynamak ayrı zevkli. İkisi de eğlenceli.

70 lira vermeye gerek yok. İkisi de var bende son zamanlarda Fortnite'a sardım bayağı. 30 TL'ye Savaş Bileti alıp oynamak ayrı zevkli. İkisi de eğlenceli.

Gerek olmadığı için zaten oyun bedava. Oynayanları sevenleri var işte şahsen ben beğenmedim. 70 lira olsa PUBG ile karşılaştırılma bile yapılacağını sanmam.

Gerek olmadığı için zaten oyun bedava. Oynayanları sevenleri var işte şahsen ben beğenmedim. 70 lira olsa PUBG ile karşılaştırılma bile yapılacağını sanmam.
Burada ise zevkler ve renkler araya giriyor. Açıkçası PUBG'den daha zevkli. İlk PUBG aldığımda başka oyun oynamam sanıyordum. 113 saatte sıkıldım.

Sent from my SM-A710F using Technopat mobile app

Şahsen ben PUBG yi para için oynuyorum yoksa yüzüne bakılacak oyun değil. Halen daha optimizasyon sorunları olan, arabaların durup dururken havada uçuştuğu ve niceleri bir oyun. Fornite daha iyi duruyor. Eğlence için Fortnite para için PUBG diyorum.

PUBG üzerinden ortalama ne kadar bir para geliyor ki ? İki seferdir yazılmış, merak ettim. Ayrıca bahsettiğiniz gelirler skinler üzerinden mi ?

Beyler kimse Fornite'a para verip oynamazdı hadi dürüst olalım. :D PUBG'de bulunan atmosfer hiç bir oyunda yok, heyecandan geberiyorsun çatışma içinde olunca bazen. Oyun efsane hakkını yemeyelim. Kapıştırmaya gerek yok, Fornite oynadım ama beğendim. Adam zıplaya zıplaya uçarak alanın içine gidiyor ben hala koşuyorum. Haksızlık. :D Ne biliyim saçma yani. :D
70 liraya kimse alıp Fornite oynamaz adamlar bunu bildikleri için zaten ücretsiz oynatıyorlar. :D

Fortnite'a harcanan parayı oyuncu başına bölersek muhtemelen ortalaması daha yüksek çıkacaktır. Oynaması ücretsiz bir oyun fakat oyun içerisinde sürekli yenilenen skin ve dans figürlerine sağlam para yatırılıyor. 1-2 skin set ve dans figürleri için 180 TL para harcamak gerekiyor. Üstüne aldıkça alasın geliyor :) Bu skinlerin 2 günde bir değiştiğini de belirtmek gerek. Tabi arada tekar satışa konuluyor eski skinler.

İki oyunu da oynadım. PUBG'nin hataları mevcut ama bunun dışında ikisini de eleştirmek gereksiz çünkü tamamen kişisel zevkler üzerinden tercih yapılıyor.

Fortnite ekibinin yaratıcılığını da ayrı tebrik etmek gerekiyor.

İkisinin vadettiği ve sundukları farklı, o yüzden rakip değiller karşılaştırılmaları saçma.

PUBG'de motorla uzaya çıkmak mı dersin, yoksa motorla evin içine girip adam sana değmeden ölmen mi dersin bilemedim.
Fortnite daha güzel hem eğlenceli hem de zevkli.
Ammada abartıyorsunuz bir tek banamı denk gelmiyor şu uzaya çıkmalar falan :D
PUBG de onu başlarda çok yapmıştı. Gereksiz hype görmesinin sebebi de o.

Bana kalırsa Fortnite çok daha eğlenceli ve rekabetçi. PUBG'de kolu olmayan adamlar etrafta koşarken rastgele skorlar toplayabilirken, Fortnite'da daha zor. 1 mermi yediğin anda dönüp her tarafını duvarlarla çevirmek, highground alıp tekrar savaşmak gibi bir şansın var(ya da karşındaki adamın şansı var). PUBG çok daha şansa dayalı ve korkak (İngilizce'sini yazdırmayın bana:) ) oyuncuyu ödüllendiren bir oyun gibi geliyor bana.

Tabii bir de PUBG'deki bug'lar söz konusu. Motorla düz yolda giderken takla atıp ölebilme şansın var oyunda :D
400 saatim var Pubg' de bir kere bile şöyle düz yolda takla atmadım yada aşırı saçma bir bug' a ölmedim.
NOT: PUBG fanboyu değilim.

İkisinin vadettiği ve sundukları farklı, o yüzden rakip değiller karşılaştırılmaları saçma.
Karşılaştırmadan ziyade insanların hangisini tercih edeceği önemli bence. GTA 5 ile CS:GO hakkında da böyle bir konu açılabilir. Ama ikisinin de konuları bile farklı.

Karşılaştırmadan ziyade insanların hangisini tercih edeceği önemli bence. GTA 5 ile CS:GO hakkında da böyle bir konu açılabilir. Ama ikisinin de konuları bile farklı.
Ya şöyle ben savaşırken etrafımda saçma sapan sürekli build yapılmasından hoşlanmadığım için PUBG'yi tercih ediyorum. Build mi yapacağız, yoksa savaşa mı odaklanacağız. Aslında tamamen tercih meselesi, iki oyunun çok farklı olduğuna inanıyorum sizin gibi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı