PUBG için Ryzen mi, Intel mi?

Çözüm
Çoklu CPU kullanımı gereksinimleri günden güne arttığından ötürü, Ryzen öneririm. Oyuncu değilseniz, ileriye dönük tercih sizin için daha iyi olacaktır.
Arkadaşım ryzen 1700x ve gtx 1080ti ile sistem kurdu. Pubg ve Battlefield 5'te istediği fps değerlerini göremeyince işlemci, anakartı ve ram bellekleri apar topar sattı İ7 9700k'lı sistem kurdu. Şimdi full hd 144 hz monitörün keyfini çıkarıyor. Oynadığın ya da oynamayı düşündüğün oyunlarla ilgili seçtiğin işlemci adı ile birlikte youtube'da aratırsan benzer sistemlerle msi afterburner ile gerçek zamanlı değerlerle kaydedilmiş videoları görerek fikir sahibi olursun.

Ryzen al rahatına bak. Herkes ısınıyor falan diyor ama ısındığı falan yok. Normal ısılara geliyor. Benim bi yakınımda 1300x var en fazla 70 derece görmüş.

Ne pubg oyunuymuş, pubg'ye göre sistem dizip, işlemci alıyor insanlar. Enteresan. Tavsiye olarak anlamayı. Ben 8700K, GTX 1070, 16 GB 3200 MHZ RAM ile hem 1080P çözünürlükte 12000 bitrate ile yayın açıp, PUBG yayını yapıyorum, işlemci kullanımı % 25 bile olmuyor. Çünkü işlemci güçlü bir işlemci. Oyunda aldığım performansta işlemci yönünden iyi. Ama dediğim gibi oyuna göre sistem dizilip, işlemci felan alınmaz.

Son düzenleme:
Hocam bana kalırsa Bf1, Pubg, CS-GO, Fifa 19 gibi oyunlarda Intel kesinlikle daha iyi sonuç veriyor. Ryzen 5 1600 ile CS-GO'da Intel'e oranla çok daha düşük FPS değerlerine eriştim. Tekli çekirdek performansına ve işlemciye öncelik veren oyunlarda Ryzen geride kalıyor bana kalırsa.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı