Fortnite Oynarken FPS düşmesi

Kaan KOCA

Hectopat
PC özellikleri
Ryzen 5 2600
RX 580 8 GB OC
8 GB RAM

Bilgisayarı alalı 1.5 hafta oldu Fortnite'da başlarda biraz FPS drop oluyor ama sonrasında bazen 100-80 arasına düşüyor. YouTube'dan aynı özellikteki bilgisayarda oynanışa baktığımda 180-200 FPS arası alıyor düzenli olarak. Sorunun kaynağını bulamadım sürücülerim de günce halbuki. Düşünebildiğim tek bir şey var o da işlemcinin fanını anakarta takarken yaylı olduğu için biraz bastırp öyle takmıştım onla alakalı olabilir mi?

Aynı sorunları farklı oyunlarda alıyorum sistemimiz aynı gibi
ryzen 5 2600 rx 590 8gb oc 16gb ram
Hayatımın en büyük pişmanlıgı rx serisi ekran kartı almak oldu oyunlarda bir süre oynadıktan sonra kendi kendine fps'i sabitliyor hiç bir şekilde çözemedim zararına satıyorum kartımı sanada şimdiden geçmiş olsun keşke almasaydın

Hayır sorun şu internette aynı sistemde adamlar 180-210 fps arası alıyor ben max 150 görebiliyorum
80-120 oynayabiliyorum.Bazen anlık 40-50 arasına düşüyor.
Dediğim gibi bende coil whine - donma-yırtılma - oyunlarda kendi kafasına göre fps sabitleme gibi sorunlar var sistemim yeni fakat çözemedim pus -kasa her şey değiştirdim fakat inanılmaz sıkıntılı kartlar rx serileri daha senin başını çok ağrıtacak benden demesi

Dediğim gibi bende Coil Whine - donma-yırtılma - oyunlarda kendi kafasına göre FPS sabitleme gibi sorunlar var sistemim yeni fakat çözemedim pus -kasa her şey değiştirdim fakat inanılmaz sıkıntılı kartlar RX serileri daha senin başını çok ağrıtacak benden demesi

Bende MSI RX 480 8 GB var ve söylediklerinizin hiçbirine katılmıyorum. Büyük ihtimal ekran kartı ayarları falan hepsi yanlış şekilde ayarlanmıştır

PC özellikleri.
Ryzen 5 2600.
RX 580 8 GB OC.
8 GB RAM.

Bilgisayarı alalı 1.5 hafta oldu Fortnite'da başlarda biraz FPS düşmesi oluyor ama sonrasında bazen 100-80 arasına düşüyor. YouTube'dan aynı özellikteki bilgisayarda oynanışa baktığımda 180-200 FPS arası alıyor düzenli olarak. Sorunun kaynağını bulamadım sürücülerim de günce halbuki. Düşünebildiğim tek bir şey var o da işlemcinin fanını anakarta takarken yaylı olduğu için biraz bastırp öyle takmıştım onla alakalı olabilir mi?

Kardeşim tek sebep RAM.
8 GB RAM ile oynayamazsın. Bak inan ya da inanma kötü bir bilgisayar hayal et.
Eskiden PUBG 20 FPS veriyorsa o bilgisayarda.
Fortnite 40 veriyordu.
Şimdi tam tersi. Okadar a*tal ettileriki oyunu. Eskiden 4 GB RAM istiyordu şimdi 12 falan.
Sistemin gayet iyi sadece RAM. O sistemle en az en ağır yerde bile 100FPS+ en az.
RAM'ini 16 yap. Bilgisayarındaki aynı RAM'dan al. Bilmiyorsan aç bak.
Bakmayı bilmiyorsan internete RAM çıkarma yaz.
Onu da yapamazsan internet kafeye git. Adam maxiumum 20 TL alır.

Hala düzelmez ise.
2. sebep ekran kartı sürücüsünden düzenle.
3. sebep ekran kartı falan bozuk. MSI Afterburner indir bak darboğaz var mı? Ama eğer bilgisayarında hiçbir şekilde bir hasar yoksa. 16 GB RAM ile istediğin FPS'yi alacaksın. Güvenmiyorsan. MSI Afterburner kur.
MSI'n sitesinden. Ekran kartının markası lüzum değil. Oradan 2-3 ayar var onları yap oyuna gir eğer işlemcide darboğaz varsa işlemci sıkıntılı RAM'de varsa 16'ya çıkar bu kadar basit.
Tek sıkıntı para.

Dediğim gibi bende Coil Whine - donma-yırtılma - oyunlarda kendi kafasına göre FPS sabitleme gibi sorunlar var sistemim yeni fakat çözemedim pus -kasa her şey değiştirdim fakat inanılmaz sıkıntılı kartlar RX serileri daha senin başını çok ağrıtacak benden demesi.

RAM'ların MHz değeleri ne? Ve sen bu bilgisayara BIOS üzerinden bir işlem yaptın mı?

Dediğim gibi bende Coil Whine - donma-yırtılma - oyunlarda kendi kafasına göre FPS sabitleme gibi sorunlar var sistemim yeni fakat çözemedim pus -kasa her şey değiştirdim fakat inanılmaz sıkıntılı kartlar RX serileri daha senin başını çok ağrıtacak benden demesi.

Montajında hata yapmış olabilirsiniz, yanlış giden bir şeyler olmuş olabilir, kart fabrika çıkışlı hasarlıdır bu ve bunun gibi sebeplerden AMD kartları kötülemeyin forumda birçok insan RX serisi ekran kartı kullanıyor. Pek bilgisi olmayan arkadaşları burada kötü etkilemek yerine kartınızı paketleyin garantiye gönderin.

RAM'ların MHz değeleri ne? Ve sen bu bilgisayara BIOS üzerinden bir işlem yaptın mı?
Biosu sadece güncelledim ve ram i 3000Mhz 'ye çıkardım.
Montajında hata yapmış olabilirsiniz, yanlış giden bir şeyler olmuş olabilir, kart fabrika çıkışlı hasarlıdır bu ve bunun gibi sebeplerden AMD kartları kötülemeyin forumda birçok insan RX serisi ekran kartı kullanıyor. Pek bilgisi olmayan arkadaşları burada kötü etkilemek yerine kartınızı paketleyin garantiye gönderin.
Montajında ne gibi bir hata yapmış olabilirim ve nasıl anlarım.

Hiç bir işlem yapmadım bios fabrika ayarlarında ve güncel durumda ramlerim 3200mhz
Emin olabilirsiniz rx 590 serisini kullanan çoğu arkadaş ile iletişime geçtim.Coil whine benim için problem değil her ekran kartında olabilen bir sıkıntı.FPS sabitleme durumu ise pus değiştim. monitör değiştim her parçayı değiştirip denedim neredeyse düzelmiyor AMD nin kendi forumunda yabancı konularda bile çözüm bulunamamış bir çok kişi yakınır.Garantiye gönderenler olmuş bir sıkıntı yok diyip geri göndermişler daha iade veya değişim alan olamamış.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı