Fortnite'da Crash sorunu

Gapirkont

Kilopat
Merhabalar, uzun zaman önce Fortnite'ı oynuyordum fakat ekran kartım kötü olduğu için zevk alamıyordum. Crash sorunu yoktu ben de yeni ekran kartı aldım. Aldığım zamanlar bi sorun yoktu. 4-5 gün sonra oyunun ortasında crash vermeye başladı. Her zaman olmuyor mesela bugün girdiğimde veriyor sürekli ama dün vermiyordu gibi... Mesela düşünsenize oyunun ortasında o kadar öldürmeniz var çok az kişi kalmış pat diye oyun donuyor hatta bilgisayar donuyor mouse falan hareket etmiyor. Yani oyun crash verdiği zaman oyun donuyor ses var ama takılmış yani hep aynı ses geliyor. CTRL+Alt+Delete yapıp görev yöneticisi açıyorum o bile ekrana gelmiyor tıklanmıyor. Sadece altta Fortnite, Crash ve görev yöneticisinin olduğunu görebiliyorum. Mecburen CTRL+Alt+Delete yapıp oturumu kapatıyorum. Ne yapmalıyım?

Ekran kartını değiştirdim dediniz ya yeni ekran kartını taktığınızda eski ekran kartının sürücüleri yüklü olduğu için bilgisayarınızda sorun çıkıyordur muhtemelen. DDU proğramını kullanarak güvenli kip de eski sürücüyü kaldırın ve yeni ekran kartınızın sürücüsünü yükleyin .

Aynı problemi yaşıyordum, iki çözüm yolunu aynı anda denedim. Oyunu silip yükledim ve borderless fullscreen ayarıyla oynamaya başladım crash hatası çözüldü, denemekte yarar var.

Ekran kartını değiştirdim dediniz ya yeni ekran kartını taktığınızda eski ekran kartının sürücüleri yüklü olduğu için bilgisayarınızda sorun çıkıyordur muhtemelen. DDU proğramını kullanarak güvenli kip de eski sürücüyü kaldırın ve yeni ekran kartınızın sürücüsünü yükleyin .
eski ekran kartının sürücüsünü sildim fakat ddu ile değil yeni aldığım ekran kartının sürücüsünü yüklerken yani kurulurken kendisi söyledi zaten eski sürücüyü kaldırmak istiyor musunuz diye bende kaldıra bastım kaldırdı sonra yenisini yükledi...

Aynı problemi yaşıyordum, iki çözüm yolunu aynı anda denedim. Oyunu silip yükledim ve borderless fullscreen ayarıyla oynamaya başladım crash hatası çözüldü, denemekte yarar var.

şuan oyunu silip yükleyemem internetim çok yavaş yenilenince deneyebilirim borderless fullscreen ayarı nedir,anlamadım?

Ayarlar kısmına girdiğinizde görüntü ayarları kısmında "Tam Ekran" yazdığını göreceksiniz, onun üstüne tıklayıp "Çerçevesiz Tam Ekran" olarak değiştirin.

Ayarlar kısmına girdiğinizde görüntü ayarları kısmında "Tam Ekran" yazdığını göreceksiniz, onun üstüne tıklayıp "Çerçevesiz Tam Ekran" olarak değiştirin.
çerçevesiz tam ekran diye bir seçenek yok.Pencere,Tam ekran ve Pencereli tam ekran var.Eğer pencereli tam ekrandan bahsediyorsan denedim fakat uzun süreli oynamadım çünkü hem fps düştü zaten ekran kartım çok iyi değil 2fps de olsa kaybetmek istemiyorum hemde takılmaya başladı oyun

Fortnite optimizasyonu kötü bir oyun, "Pencereli Tam Ekran" modundayken hiç bir FPS düşüşü yaşamadım sistemimi imzadan okuyabilirsin, Fortnite için yeterli bir sistem. En düşükte oynamayı deneyin.

Fortnite optimizasyonu kötü bir oyun
Bunu ilk defa sizden duyuyorum :eek:.Fortnite gayet optimize bir oyun.
eski ekran kartının sürücüsünü sildim fakat ddu ile değil yeni aldığım ekran kartının sürücüsünü yüklerken yani kurulurken kendisi söyledi zaten eski sürücüyü kaldırmak istiyor musunuz diye bende kaldıra bastım kaldırdı sonra yenisini yükledi...

DDU ile kaldırıp öyle yükleyin temiz olsun işiniz.Aldığınız hatanın detaylarını da paylaşır mısın?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı