Çözüldü Fortnite'da görüntü bozukluğu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Asrın Kol

Decapat
Selamlar, oyunu oynarken haritada bu şekilde bozulmalar oluşuyor, sorunun ekran kartından kaynaklandığını düşündüm başta fakat sadece bu oyunda durum böyle. Bu tarz bir sıkıntı yaşayan veya çözümünü bilen var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.
Sistemim;
Ryzen 5 3600.
ASUS TUF 3 Radeon RX 5600 XT OC Evo 6 GB.
ASUS Prime B450M-K.

WhatsApp Image 2020-10-25 at 13.57.16.jpeg

WhatsApp Image 2020-10-25 at 13.54.49.jpeg

Çözüm
Ekran kartından kaynaklandığını düşünüyorum. DDU ile ekran kartı sürücüsünü silip, AMD'nin sitesinden WHQL sürücü kurun.
Ben de öyle düşünmüştüm fakat öyle olsa tüm oyunlarda sıkıntı çıkarması gerekmez mi?
Benim de bir tanıdığımda bu sorun oluyordu, sadece Rocket League'de. Üstte yazdığım şekilde sorunu çözüldü. Her oyunda olacak diye bir kaide yok ama unutmamak lazım ki Fortnite sıkıntılı bir oyun, eğer yazdığım çözüm işe yaramazsa FPS'i 60'a sabitleyip deneyin, bu işe yarayabiliyor Fortnite'da. Yoksa birçok insanda dokular yüklenmiyor.
Ekran kartından kaynaklandığını düşünüyorum. DDU ile ekran kartı sürücüsünü silip, AMD'nin sitesinden WHQL sürücü kurun.
Ben de öyle düşünmüştüm fakat öyle olsa tüm oyunlarda sıkıntı çıkarması gerekmez mi?
Benim de bir tanıdığımda bu sorun oluyordu, sadece Rocket League'de. Üstte yazdığım şekilde sorunu çözüldü. Her oyunda olacak diye bir kaide yok ama unutmamak lazım ki Fortnite sıkıntılı bir oyun, eğer yazdığım çözüm işe yaramazsa FPS'i 60'a sabitleyip deneyin, bu işe yarayabiliyor Fortnite'da. Yoksa birçok insanda dokular yüklenmiyor.

Çözüm

Teşekkürler şu an sabit 120 FPS 144 Hz olarak oynuyorum bir süredir bu sıkıntı ile karşılaşmadım eğer yine tekrar ederse bahsettiğiniz yöntemi de uygulamayı deneyeceğim:)

Geri
Yukarı