Forum gibi çalışan blog kurulabilir mi?

FatalRhymer

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese merhaba, istediğim şeye ulaşabilmek adına birkaç farklı ihtimalle meseleden bahsedeceğim. Yönetici paneli gerektirmeden yazı eklenen bir platform gerekiyor. Yani direk site içinden yazı eklenebilecek, mesela Wix'te var bu özellik, WordPress'te blog sitelerinin videolarını izlediğimde hep panelden eklendiğini görüyorum, siteden de eklenebiliyor mu? Sitede yazma yetkisi verilen herkes canlı siteden ilgili kategoriye blog yazısı yazabilecek ve paylaşabilecek. Özel bir mesele hakkında yazar platformu kurulması için lazım bu özellik. Mesela forumlarda şu an benim yazdığım gibi isteyen herkes konu açıp yazabiliyor, böyle bir blog lazım yani. Bunu destekleyen hazır bir platform var mı? Wix'in özellikleri az, kullanışlılık zayıf, daha çok fotoğrafçılar için kullanışlı. Eğer bu tarz bir şey için sitenin sıfırdan kodlanması gerekiyorsa ikinci seçeneği anlatayım.
Forum sitesine görsellik eklenebilir mi? Yani kapak resmi olsun, blog gibi görünsün. İlk ihtimalde blogu forum gibi kullanmadan bahsetmiştim. Bunda da forumu blog gibi kullanmayı soruyorum yani.
Bu tarz bir proje için neler yapılabilir önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, istediğim şeye ulaşabilmek adına birkaç farklı ihtimalle meseleden bahsedeceğim. Yönetici paneli gerektirmeden yazı eklenen bir platform gerekiyor. Yani direk site içinden yazı eklenebilecek, mesela Wix'te var bu özellik, WordPress'te blog sitelerinin videolarını izlediğimde hep panelden eklendiğini görüyorum, siteden de eklenebiliyor mu? Sitede yazma yetkisi verilen herkes canlı siteden ilgili kategoriye blog yazısı yazabilecek ve paylaşabilecek. Özel bir mesele hakkında yazar platformu kurulması için lazım bu özellik. Mesela forumlarda şu an benim yazdığım gibi isteyen herkes konu açıp yazabiliyor, böyle bir blog lazım yani. Bunu destekleyen hazır bir platform var mı? Wix'in özellikleri az, kullanışlılık zayıf, daha çok fotoğrafçılar için kullanışlı. Eğer bu tarz bir şey için sitenin sıfırdan kodlanması gerekiyorsa ikinci seçeneği anlatayım.
Forum sitesine görsellik eklenebilir mi? Yani kapak resmi olsun, blog gibi görünsün. İlk ihtimalde blogu forum gibi kullanmadan bahsetmiştim. Bunda da forumu blog gibi kullanmayı soruyorum yani.

Hocam sıfırdan yazılacaksa dashboard panelini özel bir panel yaparak yapılabilir. Tabii yüksek miktarda PHP ve veritabanı yönetim bilgisi gerekli. Panel sadece komut ile yapmak yerine birkaç tıklama ile yapmaya yarıyor başka bir işe yaramıyor.

Hocam sıfırdan yazılacaksa dashboard panelini özel bir panel yaparak yapılabilir. Tabii yüksek miktarda PHP ve veritabanı yönetim bilgisi gerekli. Panel sadece komut ile yapmak yerine birkaç tıklama ile yapmaya yarıyor başka bir işe yaramıyor.
Teşekkür ederim. Gerek teknik gerek mantıksal olarak her türlü öneriyi bekliyorum. Aklımda bir blog bir de forum kurup forumdaki yazıları bloga kopyala yapıştır yapma da var ama haliye doğrudan bir sisteme göre ekstra uğraş istiyor.

Gayet yapılabilir bir proje. Sadece veritabanı ve backend biraz uğraştırır ve maliyeti yüksek olur. Onun dışında güzel bir iş çıkabilir ortaya.

Gayet yapılabilir bir proje. Sadece veritabanı ve backend biraz uğraştırır ve maliyeti yüksek olur. Onun dışında güzel bir iş çıkabilir ortaya.
Webmaster şirketleriyle görüşmeye başladım da genelde çoğunun yaptığı falan şirketin 5-6 sayfadan ibaret bir kere yapılıp bir daha güncellemeyen iletişim bilgileri sitesi. Bu tarz projelere pek yanaşmıyorlar, bizim devamlı müşterilerimiz var vb. Onlarında haklılık payı olabilir de işte kime yaptırılacak bu iş o önemli. :) Sıfırdan kodlama istemeyen bir panel olsa işimiz çok kolaylaşır eğer yoksa 10.000 ₺'den başlayacak bu iş. :)

Sıfırdan kodlama istemeyen bir panel olsa işimiz çok kolaylaşır eğer yoksa 10.000 ₺'den başlayacak bu iş.

Öyle bir panelin olacağını zannetmiyorum olsa da stabil çalışacağını hiç düşünmüyorum. Günümüzde nocode araçlar o kadar gelişebilmiş değil. 10.000₺ miktarlarına ulaşır mı? O konu hakkında pek bir bilgim yok. İyi çalışmalar.

Öyle bir panelin olacağını zannetmiyorum olsa da stabil çalışacağını hiç düşünmüyorum. Günümüzde nocode araçlar o kadar gelişebilmiş değil. 10.000₺ miktarlarına ulaşır mı? O konu hakkında pek bir bilgim yok. İyi çalışmalar.
Teşekkürler, aslında bu tarz çalışan hazır bir sistem çoğu konuda iyi olur ama şimdilik yapılmamış gibi görünüyor. medium.com, tumblr gibi yerler aradığım özelliklere sahip değil. Sosyal medya gibi çalışan siteye ihtiyacım var bir nevi.

Merhaba. Wordpress için "frontend post submission" özelliğini taşıyan eklentilere bakabilirsiniz. Wordpress paneline ihtiyaç duymadan, sisteme üye olan üyeler sitenin ön sayfasından yazı veya içerik gönderebilir. İncelemeniz için bir blog yazısı bırakıyorum: 4 Best Frontend Publishing WordPress Plugins

Söylediğiniz iki seçenekte yapılabilir. Sıfırdan kodlamayı zor olarak görmeyin, istediğiniz proje basit gözüküyor. Dilerseniz yardımcı olabilirim.
Olur, iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba. Wordpress için "frontend post submission" özelliğini taşıyan eklentilere bakabilirsiniz. Wordpress paneline ihtiyaç duymadan, sisteme üye olan üyeler sitenin ön sayfasından yazı veya içerik gönderebilir. İncelemeniz için bir blog yazısı bırakıyorum: 4 Best Publishing WordPress Plugins
Yazar sınırı olmaması ve kolay kullanışlı, tabi bir de stabil olması gerekiyor. İnceleyeceğim, teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı