Forum neden Kaspersky iyi diyor?

Pek diyecek bir şey yok çünkü herkes genel olarak taramasını özelliklerini daha detaylı daha derin buluyor ondandır yanında Malwarebytes gider

1-2 Kaspersky fanı tarafından bir akım başlatıldı, sonrasında dünyanın en iyisi falan ilan edildi. Sektörün liderlerinden biri ona kimsenin itirazı yok da, her soruna Kaspersky öneriliyor. Daha birkaç şey de var da, söylersek doğrudan kimi kastettiğimiz anlaşılır, boş yere kargaşa çıkmasına gerek yok.

Kendi sistemimde Kaspersky defalarca denedim, her seferinde de internet hızında gözle görülür yavaşlamaya sebep oldu. Korumadan kaynaklı, farkındayım da performansa bu kadar etki etmemesi gerekli anlatıldığı gibi yüce bir yazılım ise.

Velhasıl kelam, uzun süredir ESET Internet Security kullanıyorum. Kaspersky'dan daha memnunum, koruma konusunda Kaspersky'dan eksiği yok fazlası var, performansa en ufak etkisi yok, daha düşük bellek tüketimi var, uygulama açılışlarına daha az etki ediyor, internet hızında en ufak azalma yok.

Bir markaya bağlı kalmaktansa farklı ürünler deneyip en uygun olanı seçmek gerekli. Örneğin ben zamanında Sophos da kullandım, memnun da kaldım fakat bellek tüketimi zamanla artmaya başlayınca değiştirdim. Neden? Çünkü tek bir markaya bağlı kalacak kadar dar düşünmüyorum. Ben tüketiciyim ve bu firmalar bana hizmet sunuyor ise, aralarında seçim yapma hakkına da sahibim.

Uzun lafın kısası, Kaspersky korur, iyidir, liderlerden biridir. Ama tek markaya takılı kalmayın, kendi markanızmış gibi savunmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı