Forum sitesi nasıl kurulur?

kurabiyeed

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar forum sitesi kuracağım fakat anlayamadığım bazı noktalar var.
Nereye baksam herkes vBulletin WordPress öneriyor. Bu söylenen şeyler bir yazılım dili mi bir hosting programı mı anlayamadım. İnternetten programa bakıyorum. Kod yazana denk gelemedim. Bu bahsedilen programlar ne işe yarıyor ve forum sitesi kurarken JavaScript CSS HTML gibi şeylere gerek var mı?
Dipnot: JavaScript CSS HTML web sitesi için kullanıldığını biliyorum fakat forumlarda bu dillerin işlevi ne olacak onu da öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısaca burası gibi bir forum oluşturmak için kullanılabilir beta olarak deneyebilirsiniz, daha sonra host satın almanız gerekmekte.

Kısaca burası gibi bir forum oluşturmak için kullanılabilir beta olarak deneyebilirsiniz, daha sonra host satın almanız gerekmekte.

Tamamdır çok teşekkür ederim.

php kodlamayı bilemem lazım dimi

Hazır forum yazılımları için herhangi bil dilmeniz gerekmez sadece hostinginizde veritabanı bilgilerinizi bilmeniz yeterli olur. MyBB'de güzel aslında.

Forum sitesi oluşturmak için herhangi bir kodlama bilmenize gerek yok. Forumu oluşturduktan sonra site tasarımı için CSS bilirseniz sizin için iyi olur.

Forum sitesi oluşturmak için forum eklentisine(mybb, xenfero), hosting ve domaine ihtiyacınız var.
Mybb ve xenfero arasından hangisi iyi derseniz rahat xenfero diyebilirim.
Mybb ücretsiz bir forum eklentisi hostinge dosyalarını yükledikten sonra veritabanı bilgilerinizle kurulumunu yapabilirsiniz.
Xenfero ücretli bir forum eklentisi yıllık $160.00 ortalama 1300TL.

Yeni konular

Geri
Yukarı