Forumda hesap satışı neden serbest?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne alakası var? O para oyunu yapan yapımcıya gitmiyor biliyorsun değil mi?
Diyelim ki ben bir kitap aldım kitapçıdan.

Okudum ve sana vermek istiyorum sen de okuyasın diye. Kitabın parası yayınevine gitmiyor diye şimdi emek hırsızlığı mı yaptım? Veya kitabı alan sen emek hırsızı mı oldun? :)

En azından hesap satışı direk internetten hiç para vermeden indirmeden bir tık daha iyi bence. Gidip ilk defa bir korsan oyun indirirken vicdan azabı çekip indirmeyi durdurduğum oldu.

Aslında bana kalırsa korsandan hiçbir farkı yok. Ha 2. el ile farkı ne? 2. el oyun satışıyla da pek farkı yok aslında, para yine yapımcıya gitmiyor. 2. elde satmasınlar mı diyeceğiz o zaman?

2. elde belirli bi' sürede elden ele dolaşırken, arkadaş kısa sürede dağıtımını yapıyor ve elindekinden olmuyor.

Ancak forumda yasak değilmiş sanırsam? Birbirinizle laf dalaşı yapınca bir şey değişeceğini sanmıyorum.

Her şey bakış açısı. Biri korsan diyebilir, biri korsanla alakası yok diyebilir, biri korsan değil ama etik de değil diyebilir.
Yok hocam arkadaş onu demiyor muhtemelen mesela Cyberpunk 3 lira 5 lira gibi şeylerden bahsediyor. Yoksa kutulu oyun vs. işine de söylüyorsa çok saçma.

Okudum hocam bir noktada haklısınız ancak crack linki atan biri kendi oyunu kırıp da burada yayınlamıyor. Başka bir yerden alınan linki direkt buraya atıyor. Zararlı bir şey bulaşırsa Technopat mesuliyet kabul etmek istemeyebilir.
Hesap satan kişiler alıcıyı dolandırırsa da Technopat mesuliyet kabul etmek zorunda değil. Neden bu forumda var o zaman?

Hesap satan kişiler alıcıyı dolandırırsa da Technopat mesuliyet kabul etmek zorunda değil. Neden bu forumda var o zaman?
Hocam daha şu ana kadar bir tane dolandırıcılık mevzusu olmadı eğer olursa zaten kaldırılır.

Yok hocam arkadaş onu demiyor muhtemelen mesela Cyberpunk 3 lira 5 lira gibi şeylerden bahsediyor. Yoksa kutulu oyun vs. işine de söylüyorsa çok saçma.
Yani yukarıda birisi kitap gibi yazmış ya.

Bu kitabı vermek değil de. Orijinal kitabı elinde saklayıp fotokopi bastırıp dağıtmak gibi oluyor. Etik değil tabii.

Benim gördüğüm kadarıyla cevap verilmiş ama...
Cevap verilmiş olduğunu düşünmüyorum. Sorduğum sorunun cevabı yok.

Bu arada aynı konudan iki defa açmışsınız ceza yiyebilirsiniz hocam dikkat edin.

Diyelim ki ben bir kitap aldım kitapçıdan.

Okudum ve sana vermek istiyorum sen de okuyasın diye. Kitabın parası yayınevine gitmiyor diye şimdi emek hırsızlığı mı yaptım? Veya kitabı alan sen emek hırsızı mı oldun? :)
Siz kitabın parasını verdiniz diye, fotokopisini bastırıp 100 kişiye dağıtırsanız bunun korsandan bir farkı kalmıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı