Forumda hesap satışı yasaklansın

Sizce forumda hesap satışı yasaklansın mı?

• Evet

• Hayır

• Tarafsızım

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
İnsanların göz göre göre kazıklanıp dolandırılması beni kötü hissettiriyor. Aynı zamanda kötülüğü engellemekle ilgili hem peygamber efendimizin hadisleri var, hem de kuranı Kerim'de buna teşvik eden (kötülüğü engellemekle ilgili) ve yapmamamızı söyleyen ayet ve sureler var.
Anlıyorum ama bunu düzeltmek için bütün 2. el satışlarını yasaklaman lazım buda mümkün değil. Uyanık olacaksın uyanık!

İnsanların göz göre göre kazıklanıp dolandırılması beni kötü hissettiriyor. Aynı zamanda kötülüğü engellemekle ilgili hem peygamber efendimizin hadisleri var, hem de kuranı Kerim'de buna teşvik eden (kötülüğü engellemekle ilgili) ve yapmamamızı söyleyen ayet ve sureler var.
İyi de kardeşim kötülüğü engellemek falan güzel de, Technopat'da hesap satışları yasaklanınca tüm Dünya sevgi topuna mı dönüşecek? Ayrıca dolandırıcılık denilen şeyi istesen de engelleyemezsin. Kimse engelleyemez.

Yasaklanması konusunda haklısınız, korsan yasal değil ise Steam vb. hesap satımları da yasal değil.

Hesap satışı alan kişiyi ilgilendirir. Zaten sen almıyor isen, seni bağlamaz yani reis. Zaten alan kişi araştırıp aldığı için, sorun olmaz.

@fakedesinger dediğiniz mantıklı ancak uygulanması zor. Çünkü o T.C. kimlik numaralarının saklanması ve doğrulanması için bir dünya izin almak lazım.
Haklısınız TC kimlik numaralarını saklamak kolay değil fakat birşeyleri yasaklamakta çözüm değil. DH güzel bir şekilde uyguluyor bence bizde yapabiliriz.

İnsanların göz göre göre kazıklanıp dolandırılması beni kötü hissettiriyor. Aynı zamanda kötülüğü engellemekle ilgili hem Peygamber efendimizin hadisleri var, hem de Kur'an-ı Kerim'de buna teşvik eden (kötülüğü engellemekle ilgili) ve yapmamamızı söyleyen ayet ve sureler var.
"Bizi aldatan bizden değildir." hadisi ikinci el satış için çok daha uygun. İnsanları her yerde kazıklayabilirsiniz. Sizin mantığınızla her şey yasaklanmalı.

Geri
Yukarı