Forumda ilk cevap verip geri dönmeyen kişiler

Burak Gençoğlu

Centipat
Merhaba bu konuyu açma sebebim ilk başta size saçma gelebilir fakat bu sorunu hep yaşıyorum. Sorun şu bir konu açıyorum sorun yaşadığım bir konuyu forumda paylaşıyorum bir bakıyorum 20-30 kişi cevap vermiş. Hepsinin cevabı aynı "dereceyi paylaş" paylaşıyorum sonra o 20-30 kişiden de ses kesiliyor. Hepsine bir bir yazıyorum cevap gelsin diye adam aktif bana cevap vermiyor. Hani anlarım bir olur iki olur fakat 20-30 kişinin de olamaz. Adam bana diyorki iç resmini at yardımcı olayım. Atıyorum adamdan ses yok ona güvenerek iş yapıyorum. Daha kötü oluyor, lütfen bilmiyorsanız cevaplamayın. Böyle kişiler yüzünden laptopum eskisinden daha da kötü oldu.
İnşallah bunları dikkate alırsınız. Herkes için söylemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesela ben de yapıyorum bunu, ama amacım farklı. Örnek vermek gerekirse Process Monitor konuları lifo'dan soruluyor.

Bazen bu tip konuları görmediği zaman Process Monitor raporunun nasıl paylaşacağını konu sahibine söyleyip ortadan kayboluyorum, lifo'ya ufak da olsa yardım etmiş oluyorum.

Eğer 15-20 dakika lifo mesaj yazmazsa ben yardımcı oluyorum, yine de kısmen ortadan kaynolmuyorum aslında :)

Herkesi aynı kefeye koymak yanlış olmuş ama haklı bir eleştiri, katılıyorum.

Efendim cahil mısınız?
Kurallar gereği size saygılı olacağım ve çok nazikçe cevap vereceğim. Saygımızı korumalıyız öyle değil mi?

Ota bota konu açılır oldu bu sıralar. Bu tarz konuların tek amacı beğeni kasmak ve bunu başarabiliyorlar.

Önceleri forumda çok daha faydalı, bilgilendirici konular olurdu. Bugünlerde ise bu tarz konuları pek fazla göremiyorum. Hatta bazen "Technopat'ta mıyım?" diye soruyorum kendi kendime.

Mesela ben de yapıyorum bunu, ama amacım farklı. Örnek vermek gerekirse Process Monitor konuları lifo'dan soruluyor.

Bazen bu tip konuları görmediği zaman Process Monitor raporunun nasıl paylaşacağını konu sahibine söyleyip ortadan kayboluyorum, lifo'ya ufak da olsa yardım etmiş oluyorum.

Eğer 15-20 dakika lifo mesaj yazmazsa ben yardımcı oluyorum, yine de kısmen ortadan kaynolmuyorum aslında :)

Herkesi aynı kefeye koymak yanlış olmuş ama haklı bir eleştiri, katılıyorum.
Herkesi aynı kefeye koymadım son cümlemi okursanız anlarsınız :).
Kurallar gereği size saygılı olacağım ve çok nazikçe cevap vereceğim. Saygımızı korumalıyız öyle değil mi?

Ota bota konu açılır oldu bu sıralar. Bu tarz konuların tek amacı beğeni kasmak ve bunu başarabiliyorlar.

Önceleri forumda çok daha faydalı, bilgilendirici konular olurdu. Bugünlerde ise bu tarz konuları pek fazla göremiyorum. Hatta bazen "Technopat'ta mıyım?" diye soruyorum kendi kendime.
Sizin kadar fesat birisi hayatımda inanınki görmedim içiniz dışınız fesat olmuş ve bunu baya belli ediyorsunuz.Bunu yaparken onunla yani teşekkür kasmayla alakalı bir vurgum yok.Neden böyle bir konu açtım onu o fesat zihninizde bir düşünün ardından cevap verin.Son açtığım konularda 15-20 yanıt geliyor fakat hepsi bu konuda anlattığım probleme uygun bir şekilde yazılıyor yani adam yazıyor çıkıyor.Biraz araştırın isterseniz.
Efendim cahil mısınız?

Adam güzel güzel anlatmış ve hakli da.
Teşekkürler.

@Perceival arkadaşın dediği gibi tek amaçları beğeni kasmak yazıp kaçıyorlar bir şey bilip bilmeden. Demin bir konuda arkadaş sorunu bildirmiş adam bilip bilmeden tamirciye götür yazıyor.

Başlık sahibinin ve mesaj sahiplerinin bir daha uğramaması gibi çift yönlü böyle garip durum pek çok oluyor.
Bunun genel nedeni başlık ve yardım sorumluluğunun olmamasından kaynaklanıyor.
Oysa yardım edilecekse çözüm için edilmeli, çözüm amacı gütmeyen yardım boşuna kalabalıktır. Aynısı başlık açan için de geçerli, yardım etmek isteyenleri cevapsız bırakmamalı.
Her iki taraf da zaruri bir durum olmadığı müddetçe bunun bir sorumluluk olduğu bilincinde olmalı.
Sorumluluk bilinci her iki taraf için itici rol oynar, bu da daha çok çözüm daha temiz başlık demektir.
Örneğin daha dün yardım etmeye çalıştığım başlık sahibinin adam gibi cevap vermesi sayesinde iki saat bıkmadan yardım etmeye çalıştım.
Yani bu işler karşılıklı olduğunda anlam kazanıyor, yoksa çöpten başka bir şey olmuyor.

Geri
Yukarı