Forumda kendini tekrar eden konular

Kingripper

Decapat
Konu şu etrafta yeni gelen kullanıcılar olsun veya eski, foruma tartışma açamadan önce bakmıyorlar. Acaba benden önce yazan veya cevaplayan biri var mı diye. Bu da biraz hoşnutsuz gözüküyor. Tabii ki de bana düşmez, buradaki kullanıcıları istekleri ama moderetörler hem önce kontrol ediyor hem de (eğer zamanları varsa tabii) mesaj yollayınca bilgilendirme yapsalar. Eğer şayet aradığı cevabı bulamasa sonradan konu onaylansa nasıl olur?

Kişi gelip bilmediği konu hakkında, forum içinde açılmış olsa bile konu açabilir, en doğal hakkı.
Belki haberi yoktur veya yetersiz araştırmıştır, araştırmış olsa bile bulamamış olabilir, bu konuda bir sakınca görmüyoruz.
Moderasyon ekibinin önem vermesi gereken daha önem arz eden başka hususları var, tek tek bulup bu konu hakkında önceden açılmış mı açılmamış mı diye kontrol edemezler.

Ne tür konulardan bahsettiğine göre değişir. Adam "AMD driver problemi" diye konu açar ama adam x driverından bahsediyordur, başka biri aynı konuyu açar y driverından bahsediyordur.

Bana gore kendini fazlaca tekrar eden konulari analiz edip, bu konularin yeniden acilmasina engel olmak, tek bir sticky konuda bunu birlestirmek moderasyonun gorevleri arasinda. Degilse bile olmali, zira forumu kirletiyor.

Alin size ornek: Arama Sonuçları - Sorgulanan Kelime: Hangi programlama

Her gun "hangi programlama diliyle baslamaliyim" konusu aciliyor. Hepsine bilen bilmeyen yorum yapiyor, ertesi gun devran donuyor, ay dolaniyor ve yeniden bu kabus basliyor.

Konu şu etrafta yeni gelen kullanıcılar olsun veya eski, foruma tartışma açamadan önce bakmıyorlar. Acaba benden önce yazan veya cevaplayan biri var mı diye. Bu da biraz hoşnutsuz gözüküyor. Tabii ki de bana düşmez, buradaki kullanıcıları istekleri ama moderetörler hem önce kontrol ediyor hem de (eğer zamanları varsa tabii) mesaj yollayınca bilgilendirme yapsalar. Eğer şayet aradığı cevabı bulamasa sonradan konu onaylansa nasıl olur?

Ülkemizde Dolar kuru sürekli değiştiği için parçaların fiyatları da buna bağlı olarak sürekli değişiyor. Konunun güncel olması hem fiyat hem yenilik açısından daha doğru olur o yüzden bence bir sıkıntı yok.

Arkadaşlar beni anlamadınız hayır zaten konu açılınca ilgili konular çıkıyor fakat demek istediğim şey bir konu açılıyor 10 kişi bisi yazıyor cevabı bulunmuyor diğeri aynı konuyu açıyor cevabı buluyor yani konu sahibi kişiler biraz araştırırsa çok güzel olmaz mı?

Geri
Yukarı