@AidenPearce'nin böyle bir konu açması üzerine ben de anlatayım dedim.
Alıntıyla beraber oluşturulmuş konular neden oluyor?

Öncelikle mesajdaki içeriğin alıntı olarak çıkmasının sebebini Moderasyon Ekibi daha detaylı bir şekilde belirtmiş. O yüzden doğrudan Moderasyon Ekibi'nin açıklamasını konuya eklemek isterim:

Merhabalar,

Bir konu içerisinde konuyla alakasız ya da farklı bir çözüm içeren başka bir soru sorulduğunda bu soru (eğer varsa alıntısı) daha kolay cevap bulunabilmesi adına yeni bir konuya taşınıyor. Bu tarz konuları görme sebebiniz budur. Yeni sorular için her zaman yeni bir konu oluşturulmalıdır.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

İsterseniz siz de bir mesajı alıntılayarak konusunu açabilirsiniz. Ancak bu sistemi kötüye kullanılması durumunda Moderasyon Ekibi tarafından cezalandırılabilirsiniz. Bunu belirtmek isterim. Ben genellikle aklıma takılan soruları mesajları alıntılayarak konusunu açıyorum ki kullanıcı eğer bir bilgi arıyorsa doğrudan yapmış olduğum alıntıya tıklayarak konuya gidince fikir sahibi olabilmesi için. Tabii ki de her alıntı yapılarak açılan konuyu kullanıcı açmış olmuyor. Bazı durumlarda konu içerisinde farklı soru sorulması durumunda Moderasyon Ekibi herkesin faydalanabilmesi için onu konuya dönüştürüyor. Her neyse nasıl yapabileceğimizi anlatmaya geçmeden önce bir hususu hatırlatmak isterim, tartışmaya kapanan konular için bu olay olmuyor. Olmaması sebebi ise o yorumu alıntılayamadığımız için doğal olarak olmuyor. O yorumun da kodunu alamadığımız için alıntı yapamıyoruz. Her neyse ben bu konuda anlatmak amacıyla rastgele bir konuya giriyorum.

1652175996327.png

@Emir M.'nın bir yorumu çıktı karşıma. Sadece cevaplama kısmına basıyorum hiçbir şey yapmadan.

1652176075524.png

@Emir M.'nın konuya yapmış olduğu yorum bu şekilde karşıma çıktı. Hiçbir şeye basmadan üstteki kareli paranteze basıyorum.

1652176112339.png

@Emir M.'nın konuya yapmış olduğu yorumu bu şekilde karşıma çıktı. @Emir M.'nın yorumunu doğrudan kopyalayıp açacağım konuya uygun kategoriyi seçiyorum.

1652176233368.png

Buradan konu oluştur kısmına tıklıyorum.

1652176325796.png

Karşıma böyle bir kısım çıkıyor. Kopyaladığım yazıyı aşağıdaki kısma yapıştırıyorum.

1652176369279.png

Yazıyı yapıştırdıktan sonra böyle olması lazım. Kırmızı kareyle işaretli köşeli paranteze birkaç kez tıklayarak yorumu alıntı hale getiriyorum.

1652176407894.png

Tıkladıktan sonra da yorumu böyle oluyor. Ondan sonra Technopat Sosyal kurallarına göre konumu açarak yoluma devam ediyorum :) Evet biraz gereksiz bilgi gibi gözükebilir ancak bilginin birçok kişiye ulaşması acısından önemli bir etken olduğunu düşünüyorum ve kullanıcılar da o konudan faydalanmış olur. Böyle konu açılabileceğini de birçok kişinin bilmediğini düşünüyorum. Onun için konusunu açayım dedim, herkes faydalansın. Ek olarak şunu da hatırlatmak isterim, bu konuyu resimli anlatmak adına öylesine bir kategori ve mesaj seçtim. Aman deyim bu şekilde konu açılmaz :D

1652176599267.png

Konu ön izlemesine bakınca da bu şekilde gözüküyor. Bu arada benim yaptığım bu örnekti. Gidip böyle yapmayın da :D Forumda açılan konular ve yazılan yorumlar Technopat Sosyal kurallarına göre olmalıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tartışmaya kapanan konular için bu olay olmuyor. Olmaması sebebi ise o yorumu alıntılayamadığımız için doğal olarak olmuyor. O yorumun da kodunu alamadığımız için alıntı yapamıyoruz.

Yapabiliriz, ancak BB kod modunda elle yazmak gerekiyor. O yüzden karışık. Aşağıya bırakayım alıntılama kodunun şemasını:

Kod:
[QUOTE=
"Kullanıcı adı", // Üyenin görünen kullanıcı adı, "X kişi dedi" kısmında gösterilir.
post: 123456, // Alıntılanan mesajın kimliği, mesaja git eyleminde kullanılır. Mesajın sağ üstündeki paylaş kısmından alınan URL'nin sonundaki sayısal koddur.
member: 12345" // Alıntılanan mesajın yazarının kimliği, hem yazara bildirim göndermek için hem de alıntı yazarının profiline gitme eylemi için kullanılır. Yazarın profil sayfası URL'sinin sonundaki sayısal koddur.
]

Mesajını alıntıladığımız üyenin mesaj içeriği

[/QUOTE]

Şu şekilde olmalı yani:

Kod:
[QUOTE="PARASIZ ERKEK, post: 15406770, member: 333365"]
tartışmaya kapanan konular için bu olay olmuyor. Olmaması sebebi ise o yorumu alıntılayamadığımız için doğal olarak olmuyor. O yorumun da kodunu alamadığımız için alıntı yapamıyoruz.
[/QUOTE]

Yeni konular

Geri
Yukarı