Forumdaki sürü psikolojili insanlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sürü psikolojisinden çok kopyala-yapıştır tayfaları artmaya başladı. Özgün ürün önermeyenler bir bir raporlanıp moderasyon tarafından cezalandırılmaları lazım. Forumda "Armut piş, ağzıma düş" mantığı olmamalı. Önereceğiniz ürünün arkasında değilseniz önermeyeceksiniz veya başkasının ürününü kopyalamayacaksınız.
Özellikle bunu bir arkadaş çok yapıyor. 🍅
Şimdi tam isim vermeyeyim, sonra yapmıyorum diye kavga çıkartacak buna eminim.

Technopat Sosyal üyelerinin sevdiği üyeler var zaten, neden ben araştırayım ki?
Kimse sizinle kavga etmeye filan çalışmıyor, güzelce öneri yapıp köşenize çekildiğinizde kim sizinle kavga etti bugüne kadar? Donanım bölümüne geri dönün lütfen vaktiniz oldukça.

Ekipman bölümüne pek bakmıyorum ama nasıl olduğunu az çok tahmin edebiliyorum, donanım bölümü ise iyice çöpe dönmeye başladı malesef, üç-beş kişinin yaptığı ezberlerden ibaret.
Çöp kelimesini kullanmayı pek sevmem malesef ama, bilgi seviyesi düşüyor, üzücü bir durum.
Ekipman bölümü de kötü durumda maalesef. Benim gözlediğim kadarı ile çoğu insan önerdikleri ürün hakkında bilgi sahibi değil. Bir kaç yüksek mesaj ve yüksek beğeniye sahip kişi önermeye başlayınca herkes kopyala yapıştır yapıp önermeye çalışıyor. Ama sorsanız farenin sensörü, klavyenin Switch'i hakkında hiç bir şey bilmiyorlar.

Başkasından gördüğümüz bir ürünü önermemizde hiç bir sıkıntı yok. Tamamen ezbere öneri yapmak ile başka birinin önerisini hiç araştırmadan, ürün hakkında bilgi sahibi edinmenden kopyalamanın arasında çok fark var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı