Forza Horizon 4 açılmıyor

İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
RAM
1x8 dd4 2666 mhz
Ekran kartı
nvdia geforce 1030
Anakart
msı a320m pro e
İşlemci
amd ryzen 3 2200g 3.5ghz
Öncelikle merhaba, benim sorunum Forza Horizon 4 Steam üzerinden 1-2 sene önce yüklemiştim yani gayet de normal akıcı oynuyordum 11 saat oynama sürem var neyse daha sonra biraz ara vermiştim okul vb durumlar yüzünden ne kadar oldugunu bilmiyorum bilgisayardan falan silmiştim yer olmadığından. Şimdi ise 4-5 ay önce denemiştim açmayı oyunu açılmadı şimdi arkadaşım oyunu aldı beraber oynayacaktık çok denedim çok uğraştım sıfırladım ama yine de olmuyor bunun sebebini bilen var mı gerçekten çok mutlu olurum. Aşağıda yüklediğim resimde işletim sistemim ve oyunu açmak için tıklayınca 1 dk kalan ekran.

Sistem özellikleri.
AMD Ryzen 3 2200G 3.50 GHz.
RAM 1x8 GB DDR4 2666 MHz
NVIDIA GeForce 1030 ekran kartı.
64 Bit işletim sistemi.
Windows 10 Pro
MSI A320M Pro-E

Not:
*Bilgisayarımda eskiden 8 GB takılı RAM yazardı ama ben 5-6 ay önce bilgisayardaki her şeyi güncelledim(işlemci, ekran kartı, BIOS gibi gibi)sebebi bundan olabilir mi (VRAM)?

Dosya Ekleri

• F4.png
    F4.png
    370,7 KB · Görüntüleme: 24
  • resim_2023-12-17_171815408.png
    resim_2023-12-17_171815408.png
    24,9 KB · Görüntüleme: 22
  • resim_2023-12-17_171905256.png
    resim_2023-12-17_171905256.png
    4,1 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba, benim sorunum Forza Horizon 4 Steam üzerinden 1-2 sene önce yüklemiştim yani gayet de normal akıcı oynuyordum 11 saat oynama sürem var neyse daha sonra biraz ara vermiştim okul vb durumlar yüzünden ne kadar oldugunu bilmiyorum bilgisayardan falan silmiştim yer olmadığından. Şimdi ise 4-5 ay önce denemiştim açmayı oyunu açılmadı şimdi arkadaşım oyunu aldı beraber oynayacaktık çok denedim çok uğraştım sıfırladım ama yine de olmuyor bunun sebebini bilen var mı gerçekten çok mutlu olurum. Aşağıda yüklediğim resimde işletim sistemim ve oyunu açmak için tıklayınca 1 dk kalan ekran.

Sistem özellikleri.
AMD Ryzen 3 2200G 3.50 GHz.
RAM 1x8 GB DDR4 2666 MHz.
NVIDIA GeForce 1030 ekran kartı.
64 Bit işletim sistemi.
Windows 10 Pro.
MSI A320M Pro-E

Not:
*Bilgisayarımda eskiden 8 GB takılı RAM yazardı ama ben 5-6 ay önce bilgisayardaki her şeyi güncelledim(işlemci, ekran kartı, BIOS gibi gibi)sebebi bundan olabilir mi (VRAM)?

Hocam bir de Steam üzerinden kaldırıp bir daha kurmayı dener misiniz eğer olmazsa büyük ihtimalle grafik kartı yetersiz geliyor eğer öyleyse internetten düşük grafik modu indirip kurmak gerekebilir.

Hocam bir de Steam üzerinden kaldırıp bir daha kurmayı dener misiniz eğer olmazsa büyük ihtimalle grafik kartı yetersiz geliyor eğer öyleyse internetten düşük grafik modu indirip kurmak gerekebilir.
knk önceden böyle olmuyordu işte şuan neden oluyor anlamış değilim grafik kartım yeterliydi düşük grafik modu derken orjinal oyun değilmi korsan değil?

Kanka belki oyun güncellemeleri ile beraber sistem gereksinimi artmış olabilir.
burda önerilen bile neredeyse karşılıyorda şeyi anlamadım düşük grafik modu derken mesela oyunun grafikleri düşürten bir mod eklentisi fakat online felan oynayabilirmiyim öyle

Dosya Ekleri

• resim_2023-12-17_181206238.png
    resim_2023-12-17_181206238.png
    8,1 KB · Görüntüleme: 16
Burada önerilen bile neredeyse karşılıyorda şeyi anlamadım düşük grafik modu derken mesela oyunun grafikleri düşürten bir mod eklentisi fakat Online falan oynayabilir miyim öyle.

Hocam RAM yetersiz geliyor herhalde.

Burada önerilen bile neredeyse karşılıyorda şeyi anlamadım düşük grafik modu derken mesela oyunun grafikleri düşürten bir mod eklentisi fakat Online falan oynayabilir miyim öyle.

Evet düşük grafik eklentisi gibi bir şey eğer bulabilirsem atayım size.

Hocam RAM yetersiz geliyor herhalde.

Evet düşük grafik eklentisi gibi bir şey eğer bulabilirsem atayım size.
bencede yetmiyo 8 gb peki +4gb eklersem 12 gb çalıştırırmı sizce düşük grafik bende bakayım ama kanka bide oyun hiç açılmıyo tıklıyom forza ekranı geliyo dikdörtgen ortada diğer kısımlar boş sonra geri kapanıyo oyun yinede olurmu düşük grafik modu

Bence de yetmiyor 8 GB peki +4 GB eklersem 12 GB çalıştırırmı sizce düşük grafik bende bakayım ama kanka bir de oyun hiç açılmıyor tıklıyorum Forza ekranı geliyor dikdörtgen ortada diğer kısımlar boş sonra geri kapanıyor oyun yine de olur mu düşük grafik modu.

Hocam peki uyumluluk modunu Windows 10 alıp dener misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı