Çözüldü Forza Horizon 4 çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

R.J. Fischer

Decipat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi, 13 saat falan oynadım. İade edemiyorum ve bunun çözümü için Forza fix önerileri falan var ama işe yaramıyor. Ekran kartı sürücülerini güncelleyin dediler, yaptım ama fayda etmiyor. Ekran kartım oyun için fazla fazla yeterli, donanımsal sorunum da yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aksine 522 ve öncesi ekran kartı sürümüne dönmen gerek. NVIDIA'nın sürücü sıkıntısı var şu an.
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi, 13 saat falan oynadım. İade edemiyorum ve bunun çözümü için Forza fix önerileri falan var ama işe yaramıyor. Ekran kartı sürücülerini güncelleyin dediler, yaptım ama fayda etmiyor. Ekran kartım oyun için fazla fazla yeterli, donanımsal sorunum da yok.
Herhangi bir hata kodu veriyormu çöktükten sonra?

Aksine 522 ve öncesi ekran kartı sürümüne dönmen gerek. NVIDIA'nın sürücü sıkıntısı var şu an.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dosyaları doğrulamak, sürücülerin güncel olup olmadığını kontrol etmek dışında ben de bir sonuç elde edemedim. 180 saat sorunsuz oynadığım oyunu silip tekrar yükleyince 15 dakikada bir çökmeye başladı, her şeyi denedim olmayınca sildim attım oyunu.

Oyun dosyalarını kontrol ediniz muhtemelen hata oyundadır yani dosyalarda.

Artı -1 Eksi
Oyunun dosyalarını kontrol ettim fakat bir eksik çıkmadı dosyalarda problem yok.

Bir de yarışın ortasında oluyor monitöre vurasım geliyor bir tane.

Aman hocam monitörü rahat bırakın oyun dosyalarında problem yoksa ve yazılımsal da bir problem yoksa sorun sıcaklık problemi olabilir kartınız fazla ısınıyor olabilir.

Konuyu araştırdım çoğu kişi de aynı problem var. İlk oynadığımda 2,3 saatte bir atıyordu oyundan aldırış etmemiştim sonra da 20 dakikada bir olmaya başladı.

Aman hocam monitörü rahat bırakın oyun dosyalarında problem yoksa ve yazılımsal da bir problem yoksa sorun sıcaklık problemi olabilir kartınız fazla ısınıyor olabilir.

Ekran kartı ile alakası yok RDR2'yi Full ayarlarda oynarken çökmüyor Forza da imkansız.

Geri
Yukarı