Forza Horizon 4 Çöküyor

meister76

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar Forza Horizon 4 oynadıktan 15 dk sonra donup kalıyor ve otomatik olarak kapanıyor. İnternetten baktım çözümlerine driverları eski sürüme güncellersem düzeleceği yazıyordu denedim. Çökme sorunu kalmadı ama her 5 saniyede bir FPS düşmesi yiyorum ve oyun oynanmaz hale geliyor. Tekrar yeni sürüme güncelleyince FPS düşmesi kesiliyor ama yine çökmeye başlıyor. Çözüm nedir?

Hangi ekran kartını kullanıyorsunuz ve hangi sürümü indirdiniz acaba.

Ekran kartım MX350. sürücüm 528.49'du normalde internette 522.25'e dönersem düzeleceği yazıyordu, sonuçlar yukarıdaki gibi.

Bende 1660 Ti kullanıyorum aynı sorunu ben de 522.25'e geçerek çözdüm hatta FPS artışı oldu daha stabil driver olduğu için DDU ile silip tekrar kurmayı deneyebilirsiniz.

Bir de Afterburner programıyla GPU kullanımına bakabilirsiniz bazılarında ekran kartını kullanmıyor o yüzden FPS düşük oluyor.

Bende 1660 Ti kullanıyorum aynı sorunu ben de 522.25'e geçerek çözdüm hatta FPS artışı oldu daha stabil driver olduğu için DDU ile silip tekrar kurmayı deneyebilirsiniz.

Bir de Afterburner programıyla GPU kullanımına bakabilirsiniz bazılarında ekran kartını kullanmıyor o yüzden FPS düşük oluyor.
FPS artışı bende de oldu az çok ama anlamadığım bir şekilde drop yiyorum sürekli.

Dediğiniz gibi DDU ile silip geri yükleme işini nasıl yaparım?

FPS artışı bende de oldu az çok ama anlamadığım bir şekilde drop yiyorum sürekli.

Dediğiniz gibi DDU ile silip geri yükleme işini nasıl yaparım?

Display driver uninstaller adlı programı indirip NVIDIA'yı seçtikten sonra temizle ve yeniden başlata tıkladığınızda drivera dair her şey silinir ve yeniden başlar sonra tekrar kuracaksınız driverı. Benim eski sistemimde Forza'ya girdikten sonra attığında daha hiçbir oyuna girilmiyordu siyah ekran veriyordu DDU kurtarmıştü beni.

Nasıl çözüm değil? Ben saatlerce oynuyordum herhangi bir çökme veyahut atma problemi olmuyordu.

Evet ben de uzun süre kullandım ama sonra 517.48'i indirdim çünkü 522.25 de görev yöneticisinde %100 kullanıyordu daha çok güç tüketiyordu.

Geri
Yukarı