Forza Horizon 4 çöküyor

enesulkr

Femtopat
Daha fazla  
Forza Horizon 4'e Steam'den giriş yapıyorum, 10 dk kadar oynuyorum bir anda oyun donuyor, tek çare Alt+F4 atmak oluyor, problemin çözümünü bilen var mı?

Ekran kartın ne bende aynı sorunu yaşıyordum.

Eğer NVIDIA kullanıyorsan 517.48 sürümünü indir. Bende de alt+F4 bit işe yaramıyordu sesde donuyor görüntüde sorun bu sürücü.

Dediğim gib yaparsan sorunun çözülecektir ancak driverı kurarken özel kurulum seçeneğine tıklayıp temiz kurulum seçeneğini açmalısın.

NVIDIA ekran kartı kullanıyorsan Kontrol panelinden 3D ayarlarının yönetilmesi bölümünden program ayarına gelip özelleştirilecek programa forza horizon oyununu ekle. Altta ki ayarlardan güç yönetim modunu maksimum performans, üçlü ara bellekleme, düşey senkronizasyon ve maksimum kare hızını kapalı yapıp tekrar oyuna gir. Kapanma sorunu devam ediyorsa GeForce Game Ready Version 522.25 sürümünü kurman gerekecek.

Ekran kartın ne bende aynı sorunu yaşıyordum.

Eğer NVIDIA kullanıyorsan 517.48 sürümünü indir. Bende de alt+F4 bit işe yaramıyordu sesde donuyor görüntüde sorun bu sürücü.

Dediğim gib yaparsan sorunun çözülecektir ancak driverı kurarken özel kurulum seçeneğine tıklayıp temiz kurulum seçeneğini açmalısın.
gtx 1050 ti kullanıyorum arkadaşımda da gtx serisi var ve eski sürüm nvidia kullanıyo bende eski sürüme aldım bir süre crash yemedim sonra tekrar hatayı aldım

NVIDIA ekran kartı kullanıyorsan Kontrol panelinden 3D ayarlarının yönetilmesi bölümünden program ayarına gelip özelleştirilecek programa forza horizon oyununu ekle. Altta ki ayarlardan güç yönetim modunu maksimum performans, üçlü ara bellekleme, düşey senkronizasyon ve maksimum kare hızını kapalı yapıp tekrar oyuna gir. Kapanma sorunu devam ediyorsa GeForce Game Ready Version 522.25 sürümünü kurman gerekecek.
teşekkür ederim deneyeceğim

NVIDIA ekran kartı kullanıyorsan kontrol panelinden 3D ayarlarının yönetilmesi bölümünden program ayarına gelip özelleştirilecek programa Forza Horizon oyununu ekle. Altta ki ayarlardan güç yönetim modunu maksimum performans, üçlü ara bellekleme, düşey senkronizasyon ve maksimum kare hızını kapalı yapıp tekrar oyuna gir. Kapanma sorunu devam ediyorsa GeForce Game Ready version 522.25 sürümünü kurman gerekecek.

Peki başka oyunlarda bir FPS düşürür mü ekran kartım RTX 3050 ASUS Dual.

Geri
Yukarı