Forza Horizon 4 Etkinliğe Girerken Çöküyor

İşletim sistemi
Windows 10

PuineaGip

Picopat
Daha fazla  
Oyunu Steam'den yeni aldım ancak oyunun benchmark veya ilk tutorial kısmından sonraki etkinliklere katılmaya çalıştığımda oyun hiçbir hata vermeden çöküyor. Bunun GPU ile alakalı olabileceğini düşünüyorum ama emin değilim. Önce oyun açılıp "Ön ayarlar," "Özel" ve "Benchmark" gibi seçenekler sunuyor, ilk ikisine basınca oyuna girebiliyorum ancak etkinliğe girmeye çalıştığımda çöküyor. Aynı şekilde Benchmark'a girmeye çalıştığımda o da çöküyor. Bir seferinde GPU'nun sürücüsünü tamamen çökertti ve PC'yi yeniden başlatmak zorunda kaldım. Ryzen 5600X, ASUS TUF B550, RX 6800 ve Corsair 3600 MHz RAM var sistemimde. Başka hiçbir oyunda böyle çökmelere rastlamadım. Mikrofonun aktif olmasının oyunu çökertebileceğini duydum ama işe yaramadı. Aynı şekilde başka bir postta yeni bir Windows yönetici hesabı açılıp düzelebileceği hakkında bir şey duydum ama tam olarak nasıl yapılıyor anlamadım. 1. görsel oyun açılınca gelen soru, 2. görsel oyun kendini "optimize" ederken, ki bunu her açtığımda yapıyor, 3. görsel ise oyunun çöktüğü yer. Yardım için teşekkür ederim.

1618038730080.png

1618038749428.png

1618038770665.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı