Çözüldü Forza Horizon 4 hata vermeden kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

SELAM BEBEK

Picopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
Nvidia GTX 1650
İşlemci
İ5 11.Nesil
Bahsetiğim gibi oyun açılıyor fakat belli bir süre sonra kendi kendine hata vermeden kapanıyor.
LogFile Dosyası: Logfile.rar
@181951

Çözüm
Hesaptaki save dosyasından şüphelenip başka Xbox hesabı açıp temiz bir save açtım, düzeldi. Sıkıntı yok şimdilik oyundaki save ilerledikçe tekrar sıkıntı çıkar mı bilmiyorum.
Oyun dosyalarını doğrula öncelikle. Ardından

Kart sürücünü kaldırıp son sürümü yükle.
Rich (BB code):
Tue Aug 15 02:04:52 2023

Oyunu oynarken sisteme bağladığın kontrolcü, Xbox kontrolcüsü ya da başka bir şey neyse eğer çıkart. Aygıt Yöneticisi'nden de sürücüsünü kaldır. Takmadan girip bir de öyle kapanıp kapamadığına bak.

C:\Windows\System32\vcruntime140.dll

Şu dosyayı silip aşağıdan hem X86 hem X64 olacak şekilde indir ve kur. Hata alırsan Denetim Masası üzerinden 2015 paketlerini onarıp yeniden dene.

Son düzenleme:
Oyun dosyalarını doğrula öncelikle. Ardından.

Kart sürücünü kaldırıp son sürümü yükle.
Rich (BB code):
Tue Aug 15 02:04:52 2023

Oyunu oynarken sisteme bağladığın kontrolcü, Xbox kontrolcüsü ya da başka bir şey neyse eğer çıkart. Aygıt Yöneticisi'nden de sürücüsünü kaldır. Takmadan girip bir de öyle kapanıp kapamadığına bak.

C:\Windows\System32\vcruntime140.dll

Şu dosyayı silip aşağıdan hem X86 hem X64 olacak şekilde indir ve kur. Hata alırsan Denetim Masası üzerinden 2015 paketlerini onarıp yeniden dene.

Dediğiniz her şeyi yaptim artik yüklenme ekraninda çökmüyor şu an test edeceğim sıkıntı var mı diye.

@181951 tam düzeldi derken 7 dk nın sonunda oyun çöktü (en azından gelişme var :D )

Son düzenleme:
Dediğiniz her şeyi yaptim artik yüklenme ekraninda çökmüyor şu an test edeceğim sıkıntı var mı diye.

@181951 tam düzeldi derken 7 dk nın sonunda oyun çöktü (en azından gelişme var :D )

Ağır ağır ilerliyoruz galiba :D Tekrar gir ve çöktüğü sırada oluşan logları at.

C:\Windows\System32\msvcp140.dll C:\Windows\System32\vcruntime140.dll

Bu dosyaları sil tekrardan.

İlkini baştan olmak üzere hepsini yukarıda yazdığım şekilde kur.

Ayrıca DirectX indirme aracını kullanıp tekrar oyuna girip test edin

Sisteminizde kol veya direksiyon takılı mı? Takılıysa çıkarıp sadece klavye ile oynamayı dener misiniz? Gerçi daha önce de sorulmuş fakat gördüğüm kadarıyla cevap vermemişsiniz.

@SELAM BEBEK

Forza Horizon 4'te güncel sürücülerle donma/çökme sorunu yaşanıyordu. Bu sorun daha sonra çözüldü mü bilmiyorum ama, eğer sorun yaşamaya devam ederseniz bir de 522.25 sürümünü indirip deneyin. Bu sürümde genel olarak sorun yoktu.

Son düzenleme:
C:\Windows\System32\msvcp140.dll C:\Windows\System32\vcruntime140.dll

Bu dosyaları sil tekrardan.

İlkini baştan olmak üzere hepsini yukarıda yazdığım şekilde kur.

Ayrıca DirectX indirme aracını kullanıp tekrar oyuna girip test edin.

Denedim tekrar olmadı alttaki arkadaşın söylediğini deneyeceğim şimdi.

Sisteminizde kol veya direksiyon takılı mı? Takılıysa çıkarıp sadece klavye ile oynamayı dener misiniz? Gerçi daha önce de sorulmuş fakat gördüğüm kadarıyla cevap vermemişsiniz.

@SELAM BEBEK

Forza Horizon 4'te güncel sürücülerle donma/çökme sorunu yaşanıyordu. Bu sorun daha sonra çözüldü mü bilmiyorum ama, eğer sorun yaşamaya devam ederseniz bir de 522.25 sürümünü indirip deneyin. Bu sürümde genel olarak sorun yoktu.

Takılıydı fakat @181951 söylediğinden beri çıkartmıştım şimdi dediğinizi yapıp deneyeceğim.

Geri
Yukarı