Forza Horizon 4 için port açmak

Rommel

Kilopat
Daha fazla  
PC kullanıyorum modem markam TP-Link modeli TD-W9970 birkaç aydır Forza Horizon 4 Online multiplayer'da ciddi lag oluyor oynanmayacak derecede, Teredo problemi çözdük şimdi bu çıktı Forza foruma yazdım ve bana şu şekilde cevap geldi. Ne yapsam modem ayarlarından olmadı port acıyorum fakat oyunda olmuyor aynı takılmalar devam ediyor Online'da.

Bu bağlantı noktalarının, Xbox Live’ın çalışması için açılması gerekir:
  • 88 numaralı bağlantı noktası (UDP)
  • 3074 numaralı bağlantı noktası (UDP ve TCP)
  • 53 numaralı bağlantı noktası (UDP ve TCP)
  • 80 numaralı bağlantı noktası (TCP)
  • 500 numaralı bağlantı noktası (UDP)
  • 3544 numaralı bağlantı noktası (UDP)
  • 4500 numaralı bağlantı noktası (UDP)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben de birçok şeyi denedim DNS değiştirmek, port açmak vs. ancak ne yaparsam yapayım Xbox ağı ayarlarında pingim 200 civarı seyrediyor.
Başka uygulamalarda ping sorunu yaşamıyorum yalnızca Forza.

Sizin internet hızınız nedir,pinginiz çok düşük xbox ağ gecikme süreniz nedir ve xboxmı kullanıyorsunuz pc mi?

PC kullanıyorum.
İnternet hızım ortalama 16-20 MB.
Xbox ağ değerlerim de bu şekilde:

1642444968188.png

Bende gecikme süresi 48 ms modem markanız nedir,iyi modem kesinlikle şart xbox ağı secici zor bir ağ 20 megabitde azmış sizin.

CGNAT havuzuna düştüyseniz port açamazsınız, statik IP satın almanız gerek.
Modem arayüzündeki pulic IP ile whatismyip gibi sitelerdeki yazan IP aynı değilse CGNAT havuzundasınız demektir.

TT modem diye bir marka yok tplink mi o model yazarsanız direk sonuca varabiliriz çünkü ben tplink vr 2100 ac 2100 modeli aldım modem router özellikli 800 tl aldım şuan 1300 tl çıkmış,lag sorunum kalmadı sorununuz sanırsam kötü modemden kaynaklı bende bu modemi aldıktan sonra forza 4 lag sorunum kalmadı forza 5 sorunsuz lagsız oynuyorum.port acmakla olmaz hele kötü modemse hiç olmaz izin vermez arkadaşın dediği gibi bir sürü ıp vs vs uğraşmaya değmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı