Forza Horizon 4 incelemesi

M.Arda Solmaz

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Uzun zaman sonra kavuştuğum oyun hakkındaki görüşlerimi sizlerle paylaşayım. Bu zamana kadar neredeyse her yarış oyununu motorlu taşıt barındıran oyunların neredeyse hepsini oynamış biri olarak bu incelemeyi size sunacağım. Öncelikle oyun efsane neredeyse her detayını çok beğendim.

Artıları;
-Iyi bir Online platforma sahip olması.
-Grafikleri.
-Sürüş mekaniği.
-Görevler.
-Müzayede kısmı ef-sa-ne!
-En önemlisi(bence); oyun optimizasyonu.
-Eklediğiniz parçaların aracın performansını etkilemesi (Özellikle jantların ağır ve hafif olarak belirtildiğini görmek beni çok mutlu etti.)

Eksileri;
-Haritanın küçük olması.
-Düzgün bir hikayeye yer verilmemesi.
-Araç modifiyesinin çeşitliliğinin az olması.

Bunlar benim sadece 4-5 günde gözüme çarpanlar tabii ki daha çok artısı ve eksisi vardır. Fakat oyunu o kadar sevdim ki bu mutluluğumu acilen belirtmek istedim. Sırf bu oyun için 2 aylık staj paramla G27 alacağım.

2 Tane de ekran fotosu bırakıyorum. Şimdilik iki tane ve kalitesi biraz düşük galiba çünkü siteye girdiğimde indirme butonu falan yok üstüne basıp farklı kaydet diyorum öyle indiriyorum. Onu öğrendikten sonra ve daha kaliteli fotoğraflar çektikten sonra bir konu açıp 10'a yakın ekran görüntüsü atacağım. Oyunun optimizasyonu o kadar iyi ki NFS Heat'de Full ayarlara çektiğim zaman (resolution scale'yi %200) yapmam da dahil 40-50 FPS alırken, Forza'da açabildiğim tüm ayarları en yükseğe almama rağmen 90-120 FPS alıyorum. Kartım: GTX 1660 Super.

Dosya Ekleri

• f3a4c579-1411-425a-8ec3-998316c6d62a.jpg
    f3a4c579-1411-425a-8ec3-998316c6d62a.jpg
    262,7 KB · Görüntüleme: 81
  • dc8cfe43-ceea-450d-8d75-081ea00b3962.jpg
    dc8cfe43-ceea-450d-8d75-081ea00b3962.jpg
    222,5 KB · Görüntüleme: 80
Güzel bir inceleme olmuş fikirlerinize sağlık. Ben de fikrimi belirtecek olursam şu oyunda beğenmediğim tek konu sezonluk olarak mevsimlerin değişmesi, bana göre oyun kış mevsiminde iken bir oyun kolunuz veya direksiyon setiniz yok ise çok zor bir hal alıyor.

En zevk aldığım kısmı hocam: M5 E60 alıp V10 benzinli atmosferik BMW sesini dinlemek. 9bin devirde kesiciye girişi ardından egzozdan çıkan o ateşler efsane. V10'nun zevkini hiçbir şey vermez.
Dodge Chargerın o ince supercharger sesi gaza yüklendiğinizde kulağa gelen o ses harika bunuda unutmamak lazım.

Güzel bir inceleme olmuş fikirlerinize sağlık. Ben de fikrimi belirtecek olursam şu oyunda beğenmediğim tek konu sezonluk olarak mevsimlerin değişmesi, bana göre oyun kış mevsiminde iken bir oyun kolunuz veya direksiyon setiniz yok ise çok zor bir hal alıyor.

Bence her sezon zevkli. Fakat kış hariç diğer sezonlar bana klavye ile bile bu kadar zevk veriyorsa direksiyon setiyle düşünemiyorum.

Ben genelde kış sezonunda sakince offroad yapıyorum, araçlara desenler-ayarlar yapıyorum, müzayede eviyle ilgileniyorum ve kış temasında fotoğraf çekimleri yapıyorum. Size de tavsiye ederim. Aracın iyi bir ayarı olmadıkça aracı yolda tutabilmek zor oluyor bu mevsimde.

Ben kış mevisiminde driftlik retro sedan araçlar kullanıyorum 1.30 saat aralıksız drift atmışlığım var inanılmaz zevkli oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı