Çözüldü Forza Horizon 4 indirirken 0x80242020 hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Burak Onat

Centipat
Merhaba,

Benim geçen günlerde HDD'm yanmıştı, boş bir HDD ile değiştirdim. İçinde bulunan Steam oyunlarını yükledim fakat Game Pass ile indirdiğim Forza Horizon 4'ü indirirken hata veriyor. Yardımda bulunabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_9.png
    Screenshot_9.png
    36,5 KB · Görüntüleme: 209
Çözüm
1. Ayarlar>Sistem>Depolama yolunu takip edin

2. "Yeni içeriğin nereye kaydedileceğini değiştirin." seçeneğine tıklayın.
1598615006996.png

3. Buradan "Yeni uygulamalar şuraya kaydedilecek:" seçeneğini farklı bir disk ile değiştirin.
1598615085381.png

4. Ardından Forza Horizon 4 oyununu indirmeye başlayın. İndirmenin başlayacağını göreceksiniz.

Bu hatanın sebebi Microsoft Store'da bulunan bir bugdır. Zaten indirmeden önce nereye indirmek istediğinizi soruyor ancak yukarıdaki adımlarla varsayılan depolama yerini değiştirdiğinizde hata düzeliyor. Sonrasında isterseniz ayarı eski haline getirebilirsiniz.

1598615006996.png

3. Buradan "Yeni uygulamalar şuraya kaydedilecek:" seçeneğini farklı bir disk ile değiştirin.
1598615085381.png

4. Ardından Forza Horizon 4 oyununu indirmeye başlayın. İndirmenin başlayacağını göreceksiniz.

Bu hatanın sebebi Microsoft Store'da bulunan bir bugdır. Zaten indirmeden önce nereye indirmek istediğinizi soruyor ancak yukarıdaki adımlarla varsayılan depolama yerini değiştirdiğinizde hata düzeliyor. Sonrasında isterseniz ayarı eski haline getirebilirsiniz.

Çözüm
1. ayarlar>sistem>depolama yolunu takip edin.

2. "yeni içeriğin nereye kaydedileceğini değiştirin." Seçeneğine tıklayın.

3. buradan "yeni uygulamalar şuraya kaydedilecek:" Seçeneğini farklı bir disk ile değiştirin.

4. ardından Forza Horizon 4 oyununu indirmeye başlayın. İndirmenin başlayacağını göreceksiniz.

Bu hatanın sebebi Microsoft Store'da bulunan bir bugdır. Zaten indirmeden önce nereye indirmek istediğinizi soruyor ancak yukarıdaki adımlarla varsayılan depolama yerini değiştirdiğinizde hata düzeliyor. Sonrasında isterseniz ayarı eski haline getirebilirsiniz?

Gerçekten çok teşekkür ederim Allah razı olsun her yerden baktım bulamamıştım teşekkür ederim.

2. "yeni içeriğin nereye kaydedileceğini değiştirin." seçeneğine tıklayın.

3. buradan "yeni uygulamalar şuraya kaydedilecek:" seçeneğini farklı bir disk ile değiştirin.

4. ardından Forza Horizon 4 oyununu indirmeye başlayın. İndirmenin başlayacağını göreceksiniz.

Sen var ya dünyanın en iyi insanısın 1.30 saattir arıyorum sürekli hata veriyor pes etmeye çok yaklaşmıştım ama sen seni asla unutmayacağım çok teşekkürler.

2. "yeni içeriğin nereye kaydedileceğini değiştirin." seçeneğine tıklayın.

3. buradan "yeni uygulamalar şuraya kaydedilecek:" seçeneğini farklı bir disk ile değiştirin.

Bende aynı sorunu yaşamıştım Allah seneden razı olsun hallettim.

hocam windows 11 için bir çözümünüz var mı?

Geri
Yukarı