Forza Horizon 4 kasmaya başladı

İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
RAM
1600mhz 2x4 ddr3l
Ekran kartı
gtx760 oc edition
Anakart
gigabyte ga-h61
İşlemci
i3-4160
Bilgisayarımda daha önce fazlasıyla oynadım oyunu. Ama şu an oyun kasıyor. Sebebini tam olarak bilmiyorum. Normalde 50 60 FPS arası alırken şu an 10 FPS alıyorum.
Ekran kartını da görüyor ve %99 kullanıyor, anlamıyorum gerçekten. Yardımcı olabilir misiz?

50~60'lardan 10 fps düşmesi sistem kaynağını başka bir uygulama kullanmıyorsa, ilginç. Başka oyunlarda böyle birşey oluyor mu ?
Bir diğer soru kontrolcüyle mi oynuyorsunuz ?
İlk aklıma gelen miner virüs türevi gibi...

50~60'lardan 10 FPS düşmesi sistem kaynağını başka bir uygulama kullanmıyorsa, ilginç. Başka oyunlarda böyle bir şey oluyor mu?
Bir diğer soru kontrolcüyle mi oynuyorsunuz?
İlk aklıma gelen miner virüs türevi gibi...

Başka oyunlarda böyle bir sorun yaşamadım. Misal Dark Souls 3 oynuyorum ve bir sorun yaşamıyorum, kontrolcü de kullanmıyorum. Sistem boştayken GPU kullanımı da %5-%10 civarında.

Sebep olabilecek tek bir şey geliyor aklıma: Ben hali hazır içinde Forza Horizon 4 olan olan bir HDD'yi PC'ye bağlayarak oynuyorum, USB ile değil SATA'dan lakin bu HDD'den eskiden oyunları farklı bir Windows ile oynuyordum bazı dosyalar kayıp olabilir diye düşünüyorum. Steam üzerinden kontrol yaptım ama bir şey çıkmadı.

Detay düşürünce oyunda yinede aynı yavaşlama oluyor mu ? HDD'de "badsector" bir ihtimal, gerçi bad sector olsa oyun muhtemelen çökerdi, Bazen sıkıntılı sektörlere gelen dosyalar okurken yavaşlıyor.

Detay düşürünce oyunda yine de aynı yavaşlama oluyor mu? HDD'de "badsector" bir ihtimal, gerçi bad sector olsa oyun muhtemelen çökerdi, bazen sıkıntılı sektörlere gelen dosyalar okurken yavaşlıyor.

"Badsector" olduğu düşünmüyorum, oyunun menü ekranında hiçbir donma yavaşlama yok. Ama ne zamanki arabayı sürmeye başlayayım 10 FPS 15FPS oluyor. Ayarları ister yükseltiyim ister düşüreyim yine aynı FPS alıyorum ve bu kasma resmen oyun ağır çekimdeymiş gibi oluyor.

Bilgisayarımda daha önce fazlasıyla oynadım oyunu. Ama şu an oyun kasıyor. Sebebini tam olarak bilmiyorum. Normalde 50 60 FPS arası alırken şu an 10 FPS alıyorum.
Ekran kartını da görüyor ve %99 kullanıyor, anlamıyorum gerçekten. Yardımcı olabilir misiz?
h81 olacak özür dilerim

GPU neden bu kadar düşük FPS veriyor.

Dosya Ekleri

• dEkran Alıntısı.PNG
    dEkran Alıntısı.PNG
    702,8 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı