Forza Horizon 4 kontroller zor

Lvorexn

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam Forza Horizon 4 indirdim deneme yarışlarına soktu beni fakat kontroller aşırı zor orta-düşük ayarlarda 60-80 arası alıyorum. Sağa sola dönmek için D veya A tuşuna basıyorum zar zor dönüyor bayağı basmam gerekiyor acaba bunun için bir ayar mı var neden bu kadar zor kontrolleri?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam Forza Horizon 4 indirdim deneme yarışlarına soktu beni fakat kontroller aşırı zor orta-düşük ayarlarda 60-80 arası alıyorum. Sağa sola dönmek için D veya A tuşuna basıyorum zar zor dönüyor bayağı basmam gerekiyor acaba bunun için bir ayar mı var neden bu kadar zor kontrolleri?
Hassasiyet ayarı varsa deneyebilirsin.

Benim kullandığım ayarları dene.
Drift ve yarış için bu ayarları kullanıyorum gayet rahat ve kolaydır.
IMG_20220612_230206_302.jpg

Bence araba oyunlarında genel olarak kontrollerinde bir gariplik var, GTA 5'in açık dünyasında araba sürmem bile sadece 100 saat vardır. Diğer oyunlar çok kötü geliyor, muhtemelen GTA 5'in araba sürme mekaniği son derece basit ve gerçekçilikten uzaktır ama Forza'da falan arabanın dönüşü falan garibime gidiyor keyif alamıyorum.

Manuel'den kasıt kapalı demek istediniz sanırım. Yüksek hızlı yarışlarda işe yarayan bir özellik onun dışında Drift'i space tuşuyla yapıldığı için etkisi olmuyor.
Evet kapaliyi kastettim tam olarak hatirlamadiğim için manuel dedim. Otomatikte daha kötü hissetiriyor. Ben kendim elimi gazdan kesmeden frenle bir kullaniyorum daha rahat oluyor (el freni değil geri geri gitme).

Benim kullandığım ayarları dene.
Drift ve yarış için bu ayarları kullanıyorum gayet rahat ve kolaydır.Eki Görüntüle 1429663
Klavye ile oynadığı için çekiş kontrolünü açık yapmasını öneririm. Tuşa bastığı an devir sonlanacak ve araba kaymaya başlayacak çünkü.
ABS'i de aynı şekilde açık öneririm çünkü bu sefer de fren yaptığı an ön tekerlek kendini kitleyecek ve araba virajı alamayacak.

Klavye ile oynadığı için çekiş kontrolünü açık yapmasını öneririm. Tuşa bastığı an devir sonlanacak ve araba kaymaya başlayacak çünkü.
Abs'i de aynı şekilde açık öneririm çünkü bu sefer de fren yaptığı an ön tekerlek kendini kitleyecek ve araba virajı alamayacak.

Evet, çekiş kontrolü araç hızlanmasını da biraz arttırıyor yarışta açılması gerekli. Ben genelde açık dünyada gezdiğim için bu şekilde kullanıyorum.
Drift yaptığım zaman engel olduğu için kapalı olarak bırakıyorum.

Geri
Yukarı